HABER

Bach ve Haydn'ın eserleriyle sahnede

02.04.2019


Paylaş:

BBDSO 4 Nisan Perşembe akşamı Barok dönemin sembol isimlerinden Bach ve Klasik dönemin önemli bestecilerinden Haydn’ın eserleriyle müzikseverlerin karşısına çıkıyor. Dağhan Doğu idaresindeki Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası, Ankara Devlet Opera ve Balesi obua sanatçısı Ulaş Yurtoğlu’na eşlik edecek...

 

Uludağ Premium’un sponsorluğunda Bursa Filarmoni Derneği’nin desteklediği klasik müziği geniş kitlelere ulaştıran Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası (BBDSO), bu hafta Barok dönemin en önemli bestecilerinden Johann Sebastian Bach’ın eserlerini seslendiriyor. Bach tarafından barok dönemin en sıra dışı nefesli çalgılarından obua d’amore, yani “aşk obuası” için yazılan konçertonun müzikseverlerle buluşacağı konserde, Ankara Devlet Opera ve Balesi obua sanatçısı Ulaş Yurtoğlu solist olarak yer alacak. Konserde ayrıca yine Bach’ın önemli eserlerinden Brandenburg Konçertosu'nun en ünlü bölümlerinden biri olan Air de çalınıyor. 

 

Klasik dönemin ünlü Avusturyalı bestecisi Joseph Haydn’ın Fransız oyun yazarı Favart’ın Soliman II, y Ou Les Trois Sultanes operasındaki Roxelane (Hürrem) karakterinden esinlenerek yazdığı 63 No’lu Senfonisi de BBDSO daimî şefi Dağhan Doğu’nun yöneteceği konserde seslendirilecek.

 

 

4 Nisan Perşembe akşamı saat 20:00’de Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek konserin biletleri; Sanat Cepte mobil uygulaması, BBDSO resmî web sitesi bursasenfoni.gov.trve biletiva.com’un yanı sıra Ahmet Vefik Paşa Tiyatrosu BBDSO Müdürlüğü Gişesi ve konser akşamı AKKM Merinos Gişesi’nden satın alınabiliyor.

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0216 325 27 13 | F: 0216 326 39 20