ETKİNLİKLER

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Çoksesli Korosu

24

Nisan 2019

1988 yılından beri Türkiye’nin önde gelen profesyonel topluluklarından biri olan ve şef Hikmet Şimşek tarafından kurulan Devlet Çoksesli Korosu, Walter Strauss, Ahter Destan, İbrahim Yazıcı ve Cemi’i Can Deliorman’la çalışmış, birçok değerli orkestra şefiyle konserler vermiştir. Devlet Çoksesli Korosu, 2017-2018 sezonundan itibaren Burak Onur Erdem ile çalışmalarını sürdürmektedir.

Almanya’nın 8 kez  “Jugendmusiziert” ödülü ile Avrupa’nın bir çok yarışmasında ödül ve derece sahibi günümüzün en önemli  org sanatçılarından Christian Dengk ve Estonya’nın değerli çello sanatçılarından Talin Barok Orkestrası sanat yönetmeni ve lideri çellist Egmont Välj “Bach ve Baltık Bestecileri“ temalı bu konserde gecenin solistleri..


Org, viyolonsel ve koroyu bir araya getiren bu çok özel konserde Bach'a ait kadim eserlerden Singet dem Herrn (BWV 225) moteti, Estonyalı besteci Arvo Pärt'in minimalist müziğiyle çevrelenerek sunuluyor. Finlandiyalı besteci Rautavaara ve Letonyalı besteci Vasks'ın eserleriyle insan sesinin ve org-viyolonsel uyumunun farklı renkleriyle zenginleşen ve Bach & Baltık bestecileri konseri 36. Festivale özel bir program...

 

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Çoksesli Korosu

Burak Onur Erdem, şef

Christian Drengk, org
Egmont Välja, çello


24 Nisan 2019, 20:00
CSO


 

YORUMLAR


Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0216 325 27 13 | F: 0216 326 39 20