HABER

Bilkent Müzik Günleri'nin son konseri

06.04.2019


Paylaş:

Bilkent Müzik Günleri 10 Nisan’da Bilkent Üniversitesi Müzik Bölümü öğrencilerinin gerçekleştireceği konserle sona eriyor.

Özberk Miraç Sarıgül (gitar) ve Elif Kara’nın (piyano) kurduğu Duo Brio, Giuliani’nin Op.85, Grand Duo Concertante yapıtını seslendirecek.

İlkim Bektaş (flüt), Elif Naz Ateş (obua), İlayda Yılmaz (klarnet), Zeynep Bilgesu Bozkaplan (fagot) ve Okan Korkmaz’dan (korno) oluşan Orenda Quintett ise, konserde Danzi’nin Si bemol majör, Op.56 No.1, Kentet’i ile Farkas’ın Macar Antik Dansları’nı yorumlayacak.


Elif Kara

Piyano eğitimine 2011 yılında Bilkent Üniversitesi Müzik Hazırlık Okulu'nda başladı. 2015 yılında İdil Biret’in jüri başkanlığını yaptığı Hacettepe II. Ulusal Piyano Yarışması'nda Mithat Fenmen Özel Ödülü'nü kazandı. Hüseyin Sermet, Jura Margulis ve Stanislav Ioudenitch’in ustalık sınıflarına katıldı. Lisans eğitimini Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi'nde Zerin Rasul ile sürdürmektedir.


Özberk Miraç Sarıgül

Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı'nın düzenlediği 2. Ulusal Klasik Gitar Yarışması'nda ikincilik, Sırbistan-Belgrad’da düzenlenen 17. Guitar Art Festival’de ikincilik, 2. Uluslararası Cemal Reşit Rey Klasik Gitar Yarışması'nda birincilik, 3. Uluslararası İstanbul Gitar Festivali'nde birincilik, Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı 3. Ulusal Klasik Gitar Yarışması'nda birincilik, 5. Uluslararası İstanbul Gitar Festivali'nde birincilik ödülleri kazandı. Marco Socias, Pepe Romero, Aniello Desiderio, Hopkinson Smith, David Russell, Scott Tennant, Costas Cotsiolis, Zoran Dukic, Pavel Steidl, Marco Meloni, Lorenzo Micheli, Darko Karajić, Rovshan Mamedkuliev, Dale Kavanagh, Thomas Kirchhoff, Thomas Offermann, Gabriel Guillen’in ustalık sınıflarına katıldı. 2018’de Bilkent Senfoni Orkestrası ile Erzurum’da Rodrigo’nun Concierto de Aranjuez eserini seslendirdi. 2018 yılında Donizetti Klasik Müzik Ödüllerinde "18 Yaş Altı Yılın Genç Müzisyeni" seçildi. Eğitimine Bilkent Üniversitesi Müzik Hazırlık Lisesi'nde tam burslu olarak Prof. Kağan Korad’ın sınıfında devam etmektedir.


Duo Brio oda müziği çalışmalarını Bilkent Senfoni Orkestrası üyesi ve Bilkent Üniversitesi öğretim görevlisi Zita Zimpleni ile sürdürmektedir.


Duo BrioOrenda Quintett 

2018 yılında Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi öğrencileri İlkim Bektaş (flüt), Elif Naz Ateş (obua), İlayda Yılmaz (klarnet), Okan Korkmaz (korno) ve Zeynep Bilgesu Bozkaplan (fagot) tarafından kuruldu.

Orenda, Irokua Kızılderili kabilesinde her varlıkta bulunan ve dünyayı pozitif yönde değiştirebilen spiritüel gücü anlatan kavrama verilen isimdir. Grubun amacı ülkemizin sanat yaşamına katkıda bulunmak, uluslararası platformda ülkemizi tanıtmak ve izleyicilere pozitif mesajlar vermektir. Orenda Quintett çalışmalarına Bilkent Senfoni Orkestrası obua grup şefi ve Bilkent Üniversitesi öğretim görevlisi Selçuk Akyol ile devam etmektedir.


Orenda QuintettTaze, Dinamik ve Ustalıkla başlıklı konser 10 Nisan Çarşamba günü Bilkent Konser Salonunda saat 20:00’de başlayacak. Biletler bilet.bilkent.edu.tr adresinden temin edilebilir. Konserden bir saat önce Tunus Caddesi ve Bahçelievler’den (DSİ misafirhanesi önü) hareket eden ücretsiz servis izleyicileri Bilkent Konser Salonu’na ulaştıracaktır.

Bilkent Konser Salonu Gişesi: 0312 290 1775

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0216 325 27 13 | F: 0216 326 39 20