HABER

Manolo Carrasco "Sounds from Spain"

09.04.2019


Paylaş:

Manolo Carrasco “Sounds from Spain” flamenko gösterisiyle Sevda – Cenap And Müzik Vakfı tarafından düzenlenen 4-25 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek 36. Uluslararası Ankara Müzik Festivali’ne konuk oluyor.
 

“Real Escuela Andaluza de Arte Ecuestre” ve İspanya’daki terörizmin kurbanlarına adanmış Anthem Por Ellos'un müzik yazarı Manolo Carrasco, genç yaşına rağmen İspanya’da 33, diğer ülkelerde ise 20 albüm yayınlamış bir piyanist...
 

1974 yılında Cadiz’de dünyaya gelen sanatçı, müzik eğitimine Rafael Prieto ile Cadiz’de bulunan Manuel de Falla Konservatuvarı’nda başladı. Sevilla Yüksek Konservatuvarı'nda Ana Guijarro ve Manuel de Diego ile çalışan Carrasco, Barselona’daki Liceo Konservatuvarı'nda ve Madrid’deki Kraliyet Konservatuvarı'nda kompozisyon eğitimleri aldı. 
 

Orkestra şefliği konusunda da kendini geliştiren sanatçı ilk kez 19 yaşındayken Sueños de Juventud albümünün kayıtları sırasında Londra Kraliyet Filarmoni Orkestrası’nı yönetti. 5 kıtada binlerce konser veren Carrasco, 2015 yılında, Moskova’daki Kızıl Meydan ve Kremlin Sarayı'nda performans sergileyen ilk İspanyol sanatçı unvanını aldı.

 

"Sounds from Spain" flamenko gösterisi ile izleyenleri 19. yüzyıldan günümüze uzanan bir yolculuğa çıkaran Manulo Carrasco, dünyaca ünlü besteciler Francisco Tárrega, EnriqueGranados, Isaac Albéniz, Manuel de Falla, Luigi Bocherini, Georges Bizetand, Antonio Soler’den eserler seslendirerek klasik müziği flamenko ile harmanlıyor. Hem kulağa hem göze hitap eden gösteri boyunca sanatçıya 6 flamenko dansçısı ve 7 müzisyen eşlik ediyor.
 

And Turizm Ticaret ve Sanayi A.Ş’nin sponsorluğunda gerçekleşecek Compania Flamenco Manolo Carraasco gösterisi 12 Nisan Cuma günü saat 20:00’de, MEB Şura Salonu’nda!


Biletler Biletix’te...

 

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0216 325 27 13 | F: 0216 326 39 20