HABER

Bach ve Haydn'ın eserleriyle sahnede

09.04.2019


Paylaş:

Uludağ Premium’un sponsorluğunda Bursa Filarmoni Derneği’nin desteklediği klasik müziği geniş kitlelere ulaştıran Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası (BBDSO), 9 Nisan Salı akşamıCamille Saint-Saëns, Maurice Ravel ve Dmitri Şostakoviç’in eserleriyle sahne alacak.

Orkestra İzlenimci ve Neoklasist akımın en komplike eserlerinin sahibi Fransız besteci Ravel’in Pavane pour Une Infante Defunte (Ölü Bir Prenses için Pavan) eserinin yanı sıra 20. yüzyıla yön vermiş Rus besteci Şostakoviç’in 1 Numaralı Senfonisi'ni seslendirecek. Müzikseverler konserde, senfonik şiirleriyle de tanınan besteci ve oyun yazarı Saint-Saëns’ın 1 Numaralı Viyolonsel Konçertosu'nu ise dünyanın önemli çellistlerinden Belçikalı Marie Hallynck’ten dinleme fırsatı bulacak. Konseri dünyanın önde gelen sanatçılarıyla kayıt ve konserler gerçekleştirmiş, kariyeri ve aldığı ödüllerle günümüzün öne çıkan isimlerinden olan orkestra şefi Howard Griffiths yönetecek.

 

11 Nisan Perşembe günü ise Marie Hallynck, aynı zamanda eşi olan solist piyanist Muhiddin Dürroğlu ile birlikte Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde bir çello-piyano resitali verecek. 

 

Her iki konserin de biletleri Sanat Cepte mobil uygulaması, BBDSO resmî web sitesi bursasenfoni.gov.tr ve biletiva.com’un yanı sıra Ahmet Vefik Paşa Tiyatrosu BBDSO Müdürlüğü Gişesi ve konser akşamı AKKM Merinos Gişesi’nden satın alınabilir.

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0216 325 27 13 | F: 0216 326 39 20