HABER

Uluslararası Rahmaninov Turnesi son konser

11.04.2019


Paylaş:

Sırasıyla 15. Viyana Uluslararası Piyano Yarışması birinciliğini, Schubert Özel Ödülü'nü, 13. Schubert Piyano Yarışması üçüncülüğünü ve Kissingen Piyano Olimpiyatları birinciliğini kazanan piyanist Emre Yavuz, bir yıldan beri devam eden “Uluslararası Rahmaninov Turnesi”ni, KKTC Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası eşliğinde vereceği konserle sonlandırıyor.

 

Sergey Rahmaninov’un 146. doğum yıldönümü kapsamında 1 Nisan 2018’de başlayan, gerek yurt içi gerekse yurt dışında düzenlenen etkinliklerle (resitaller, orkestra ve oda müziği konserleri) devam eden anma töreninin ilk ayağı sırasıyla İzmir, Ankara, İstanbul, Bursa, Eskişehir, Frankfurt, Dresden ve Cap Ferret Müzik Festivali’nden oluşmaktaydı. Turnenin ikinci ayağının ziyaret noktaları ise, yine sırasıyla Bonn, Köln, Pinswang, Seibersdorf, Akşehir, Ankara, Hamburg’dan ibaret... Üçüncü ve son olarak da Brüksel ve Ankara’yı ziyaret eden Yavuz, turnenin final konserini gerçekleştiriyor. 
 

Emre Yavuz yıl boyunca sürdürdüğü konser turnesini, 11-12 Nisan 2019 tarihlerinde, 15. Uluslararası Bellapais İlkbahar Müzik Festivali kapsamında, Hollandalı şef Josef Suilen yönetimindeki KKTC Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası eşliğinde vereceği açılış konserinde, Rahmaninov’un piyano literatürünün en zor konçertosu olarak kabul edilen 3. Piyano Konçertosu’nu seslendirerek sonlandırmayı planlıyor...

 

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0216 325 27 13 | F: 0216 326 39 20