HABER

ÇDSO Adanalı küçük müzikseverler için sahnede

24.04.2019


Paylaş:

Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası (ÇDSO), 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle özel konser verecek. 26 Nisan 2019 Cuma akşamı saat 20:00’de Büyükşehir Belediyesi Konser Salonu’nda gerçekleşecek olan konseri, orkestra şefi Nesrin Bayramoğulları yönetecek.         
 
Haftanın solistleri, 2007 doğumlu, Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Keman Bölümü öğrencisi, bu yıl katıldığı 8. Baden-Württemberg Uluslararası Müzik Yarışması, 3. Tokyo Uluslararası Müzik Yarışması ile Sırbistan’da düzenlenen Uluslararası İnternet Müzik Yarışmasında birinci olan Elif Eroğlu ve 2006 doğumlu, Mersin Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Keman Bölümü öğrencisi, 2016 yılında Belçika’nın Normin şehrinde düzenlenen “8. Uluslararası Genç Kemancılar Yarışması”nda 3.’lük ödülünü alan Laçin Akyol olacak. 
 
Çukurova Filarmoni Derneği Çoksesli Çocuk ve Gençlik Korosu, ÇDSO eşliğinde Adanalı sanatseverlere çocuk şarkıları ve marşlarından seçmeler sunacaklar.  
            
 
Çukurova Filarmoni Derneği Çoksesli Çocuk ve Gençlik Korosu
 
1 Mart 1999 tarihinde elemeleri kazanan 52 çocukla Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası bünyesinde ve Çukurova Filarmoni Derneği himayesinde kurulan Çoksesli Çocuk Korosu çalışmalarına başladı. Amacı çocuklara erken yaşta profesyonel anlamda müzik eğitimi vermek, güzel sanatlar liseleri ve konservatuvar sınavlarına hazır hale getirmek ve Adana’da çoksesliliği tanıtmak olan Ç.F.D. Çoksesli Çocuk ve Gençlik Korosu, Koro Müdürü Eray İnal, Koro Şefi Sıdıka Rana Ünlü, Minikler Korosu şefi Semin Süeda Çölcü ve piyanist Ayşe Edeme ile çalışmalarını sürdürmektedir.  

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0216 325 27 13 | F: 0216 326 39 20