ETKİNLİKLER

BİFO & SOKOLOV & HAKHNAZARYAN & AVDEEVA

22

Haziran 2019

2020 Beethoven Yılı’na doğru, bestecinin birden fazla solo çalgı için yazdığı tek konçerto olan Üçlü Konçerto, günümüz müzik dünyasının parlayan yıldızları Valeriy Sokolov, Narek Hakhnazaryan ve Yulianna Avdeeva’nın yorumuyla sizlerle! 2005 Uluslararası George Enescu Keman Yarışması birincisi Valeriy Sokolov, son 15 yıldır dünyanın önde gelen orkestraları eşliğinde konserler veriyor. “İncelikli nüansların ustası” (Straits Times) olarak tanımlanan Sokolov’un albümleri arasında, Vladimir Ashkenazy ve Avrupa Oda Orkestrası eşliğinde Sibelius Keman Konçertosu ile David Zinman ve Zürih Tonhalle Orkestrası eşliğinde Bartok ve Çaykovski konçertoları öne çıkıyor.

2011 Uluslararası Çaykovski Yarışması birincisi Narek Hakhnazaryan, 2014-2016 BBC Yeni Nesil Sanatçısı seçildi, halen Viyana Konzerthaus’un Büyük Yetenekler’i arasında yer alıyor. Hakhnazaryan’ın 2018/19 programında Viyana Senfoni, Kraliyet Stockholm Filarmoni, Helsinki Filarmoni, Münih Oda Orkestrası, Oxford Filarmoni, Baltimore Senfoni, Tazmanya Senfoni, Tayvan Ulusal Senfoni, NHK Senfoni ve Batı Avustralya Senfoni eşliğindeki konserleri göze çarpıyor.

2010 Chopin Yarışması birincisi Yulianna Avdeeva, Londra Filarmoni’den Santa Cecilia Ulusal Akademisi Orkestrası’na, Varşova Filarmoni’den Montréal Senfoni’ye Avrupa’da pek çok orkestra eşliğinde konserler veriyor. Sanatçı çeşitli orkestralar ile turnelere çıktığı Japonya’da ve 2018/19 sezonunda Sydney ve Melbourne Senfoni Orkestraları ile konser vereceği Avustralya’da da yakın takipçilere sahip. Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası, bu Aralık’ta Sascha Goetzel yönetiminde Almanya’da çeşitli şehirlerin yanı sıra Amsterdam Concertgebouw ve Paris Champs Elysées Tiyatrosu’nda Avrupalı müzikseverlerle buluştu.

Orkestranın viyola grup şefi Efdal Altun ve viyolonsel grup şefi Çağ Erçağ, konserin ikinci eseri olan Don Kişot’ta solist olarak sahneye çıkacaklar. Altun ve Erçağ, üyesi oldukları Borusan Quartet ile Süreyya Operası’ndaki düzenli sezon konserlerinin yanı sıra ABD’den Japonya’ya turnelere çıkıyor ve albüm kayıtları gerçekleştiriyorlar.


BORUSAN İSTANBUL FİLARMONİ ORKESTRASI
SASCHA GOETZEL şef


VALERIY SOKOLOV keman
NAREK HAKHNAZARYAN viyolonsel
YULIANNA AVDEEVA piyano
EFDAL ALTUN viyola
ÇAĞ ERÇAĞ viyolonsel


Ludwig van Beethoven, Üçlü Konçerto Do Majör, op. 56
Richard Strauss, Don Kişot, op. 35


22.06.2019, 20:00
Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı

Konsere Doğru: 19.00-19.30 Üst fuaye
Bülent Gözkân’ın “Aydınlanma ve Kant” başlıklı konuşması


 

YORUMLAR


Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0216 325 27 13 | F: 0216 326 39 20