HABER

BBDSO 20. yüzyılın bestecileriyle sahnede

30.04.2019


Paylaş:

BBDSO bu hafta 20. yüzyıla damgasını vuran önemli besteciler Sviridov, Grieg, Martinu, Bartók ve Sibelius’un eserleriyle sahne alıyor. Yalçın Adıgüzel’in yöneteceği konsere, piyano virtüozu Emre Elivar ise solist olarak katılıyor. 
 

 

Uludağ Premium’un sponsorluğunda Bursa Filarmoni Derneği’nin desteklediği klasik müziği geniş kitlelere ulaştıran Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası (BBDSO), bu hafta 20. yüzyılın önemli bestecilerinin en sevilen eserlerini müzikseverlerle buluşturuyor. Orkestra yenilikçi temalarını klasik edebiyat, Rus halk hikayeleri ve şiirleri üzerine kurgulayan ünlü Sovyet besteci Georgy Sviridov’dan Oda Orkestrası için Müzik, Romantik dönemin önemli isimlerinden Edvard Grieg’dan Holberg Süit Op.40, eserlerinde Fransız ve Çek etkileri görülebilen modern klasik müzik bestecisi Bohuslav Martinu’dan İkili Konçerto, besteci ve piyanist kimliğinin yanı sıra etnomüzikolojinin de kurucularından biri olarak tanınan Macar asıllı besteci Béla Bartók’dan Romen Dansları ve Romantik dönemin tanınmış Fin besteci ve kemancısı Jean Sibelius’tan Valse Triste eserlerini seslendiriyor. Azerbaycan’ın en tanınmış orkestra şeflerinden Yalçın Adıgüzel’in yöneteceği konserde, ülkemizin önemli piyano virtüozlarından Emre Elivar solist olarak yer alıyor. 

 

2 Mayıs Perşembe akşamı saat 20:00’de gerçekleştirilecek konserin biletleri Sanat Cepte mobil uygulaması, BBDSO resmî web sitesi bursasenfoni.gov.trve biletiva.com’un yanı sıra Ahmet Vefik Paşa Tiyatrosu BBDSO Müdürlüğü Gişesi ve konser akşamı AKKM Merinos Gişesi’nden satın alınabiliyor.

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0216 325 27 13 | F: 0216 326 39 20