HABER

Genç yetenekler BBDSO sahnesinde

08.05.2019


Paylaş:

BBDSO iki genç yetenekli isim piyanist Ecem Alnıaçık ve keman sanatçısı Emre Engin’i ağırladığı konserde, Brahms ve Medtner’in yanı sıra Mendelssohn’un eserlerini müzikseverlerle buluşturuyor. Konseri Can Okan yönetiyor. 

 

Uludağ Premium’un sponsorluğunda Bursa Filarmoni Derneği’nin desteklediği klasik müziği geniş kitlelere ulaştıran Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası (BBDSO), bu hafta sahnesinde Bursa’dan çıkan iki yeteneği ağırlıyor.

Piyanist Ecem Alnıaçık ile keman sanatçısı Emre Engin’in yer alacağı konserde, Brahms’ın Romantik dönemin ve keman repertuvarının en sevilen eserlerinden olan keman konçertosu ile Alman asıllı Rus piyanist Medtner’in 1 Numaralı Piyano Konçertosu seslendiriliyor. Ayrıca Mendelssohn’un İskoçya ziyaretinde hayran kaldığı Hebrid takımadalarından esinlenerek bestelediği Fingal Mağarası uvertürü de konserde sahneye taşınıyor. Konseri genç kuşağın dikkat çeken isimlerinden Can Okan yönetiyor. 

 

 

9 Mayıs Perşembe akşamı saat 20:00’degerçekleştirilecek konserin biletleri Sanat Cepte mobil uygulaması, BBDSO resmî web sitesi bursasenfoni.gov.trve biletiva.com’un yanı sıra Ahmet Vefik Paşa Tiyatrosu BBDSO Müdürlüğü Gişesi ve konser akşamı AKKM Merinos Gişesi’nden satın alınabiliyor.

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0216 325 27 13 | F: 0216 326 39 20