HABER

Türkiye turnesinin ardından...

22.05.2019


Paylaş:

Her albümüyle altın ve platin plak kazanan, samurayların aşk şarkılarından 1930’ların Küba müziğine, Fransız şansonlarından Brezilya sokak şarkılarına kadar dinlemesi keyif veren şarkılar seslendiren Amerikalı müzik grubu Pink Martini, 20 Mayıs akşamı Ankaralı müzikseverlere muhteşem bir görsel ve duyusal şölen yaşattı. 

 

Türkiye’de geniş bir hayran kitlesine sahip olan topluluk, Congresium’un Gordion Oditoryumu’nu tamamen dolduran Ankaralı müzikseverlere Amado MioSympathiqueDonde Estas gibi klasikleşmiş şarkılarının yanı sıra, Aşkım Bahardı ve Üsküdar’a Gideriken gibi Türkçe şarkılarla sürpriz yaptı. Sahne performansı sırasında seyirciyi de sahneye davet ederek, birlikte sahnede dans edip şarkılar söyleyerek alışılmadık bir deneyim yaşatan topluluk, hayranlarının dinmek bilmeyen alkışlarıyla bir sonraki konser durağı olan Konya’ya uğurlandı.

 

Pasion Turca organizasyonuyla, 14 Mayıs’ta Bursa’da başlayan Türkiye turnesine İstanbul, İzmir, Adana ve Ankara’da devam eden topluluk, 21 Mayıs'ta ise Türkiye’deki son durakları olan Konya’daki Selçuklu Kongre Merkezi Anadolu Oditoryumu’nda sahne aldı.
 

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0216 325 27 13 | F: 0216 326 39 20