HABER

Sesin elmasa dönüşmüş hali

22.05.2019


Paylaş:

Ünlü İtalyan hoparlör üreticisi Alessandro Schiavi'nin müziğe olan tutkusunun bir ifadesi olarak üretilen Diapason hoparlörleri, ilhamını doğadan alarak, üstün bir zerafet ve muazzam bir ahenkle tasarlanıyor. Her biri adeta birer sanat eseri niteliğini taşıyan Diapason hoparlörlerinin Astera modeli Alessandro Schiavi ve Roberto Pasetti imzasını taşıyor.

 

Markanın dikkat çeken modellerinden Adamentes III'ün evrimini temsil eden Astera, tanıtımı yapıldığı günden beri odyofillerin takdiri kazanmaya devam ediyor.

 

Bir sanat eseri niteliğindeki el yapımı kabininin her milimetresinde, nesilden nesile aktarılan İtalyan el işçiliğinin detayları görünüyor.

Mükemmel sahne, sağlam tonal denge

 

Dairesel ses dalgası yayılımı sağlayabilmesi amacıyla elmas şeklinde tasarlanan ahşap kabin, nokta kaynaklı iletimi sayesinde oldukça güzel bir sahneye sahip...

 

Kabinin iç kısmında da bulunan bu çok yönlü şekli, farklı kalınlıktaki ahşap kullanımıyla rezonanssız bir ortam sağlıyor. Müzik dinleme esnasında adeta ortamdan kaybolarak sadece sahneyle dinleyiciyi baş başa bırakan Diapason Astera, oldukça gerçekçi, son derece şeffaf ve sağlam tonal dengesiyle dikkat çekiyor.

 

Teknolojinin sunduğu en son gelişmelere sahip bileşenlerle tasarlanan Diapason Astera, 29mm'lik Hexadym mıknatısı olan yumuşak-dome tweeter'ları, 180mm'lik Nextel uygulamalı metal şaseli woofer'ları, Hollandalı usta Van den Hul'ün ürettiği oksijensiz bakır ve gümüş kablolu crossover'larıyla uzun yıllar süren çalışmaların mükemmel bir sonucu olarak hayat bulmuş...

 

Tüm müzik türlerinde nefis sonuç


Kaydedilmiş olan müziğin tüm sonik spektrumunu kulaklara ulaştırabilen model, 72 cm yüksekliğindeki özel standıyla hem kulaklara hem de göze hitap ediyor.

 

88 dB hassasiyet ve 38-20.000 Hz aralığındaki frekans yanıtı sunan Diapason Astera kayıt kalitesi güzel olan her tür müzikte sonsuz bir keyif vaat ediyor!


 

Diapason Astera'yı ve markanın diğer model hoparlörlerini dinlemek için:

 

Soundstage Vinyl & Audio

Teşvikiye Mah. Ahmet Fetgari Sok. 24/2 Şişli İstanbul

0212 232 8832

 

www.soundstage.com.tr

 

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0216 325 27 13 | F: 0216 326 39 20