HABER

Geleceğin Big Band'i İzmir'de

27.05.2019


Paylaş:

İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı’nın (İKSEV), Kültür ve Turizm Bakanlığı, İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir Kalkınma Ajansı’nın katkıları, Eczacıbaşı Holding’in ana sponsorluğu ile düzenlediği 33. Uluslararası İzmir Festivali, 28 Mayıs 2019 Salı akşamı DEÜ Sabancı Kültür Sarayı’nda Concertgebouw Caz Orkestrası’nı ağırlayacak. 
 

Dünya sahnelerinde “Geleceğin Big Band"i olarak isim yapan Jazz Orchestra of Concertgebouw (JOC), şefleri Rob Horsting yönetiminde yankılar uyandıran Crossroads albümüyle festival izleyicisine ulaşacak.
 

Dünyanın sayılı caz dergilerinden All About Jazz’da eleştirmen Jack Bowers’ın “Concertgebouw Caz Orkestrası birinci sınıf bir orkestra, grubun icra ettiği çağdaş caz müziği bundan iyi icra edilemezdi” dediği JOC, neredeyse tüm kıtalara yayılan hayranlarına yenilerini katmaya hazırlandıkları İzmir Konseri öncesi son albümleri Crossroads ile Hollanda Ulusal Ödülü'nü aldı. Edison Ödülü'ne ikinci kez layık görülen Orkestra, 33. Uluslararası İzmir Festivali’nde bu coşkuyla sahneye çıkacaklarını bildirdi.

Konserin az sayıda kalan biletleri Biletix’te...

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0216 325 27 13 | F: 0216 326 39 20