HABER

Yepyeni eserlerle sahnede

18.06.2019


Paylaş:

26 Haziran’da saat 20:00’da ikinci konserini verecek olan İstanbul Konçertant Senfoni Orkestrası (İKSO) bir kez daha yepyeni eserlerle dünya prömiyerine hazırlanıyor. 

 

Yaşayan bestecilerin eserlerini seslendirmeyi amaçlayarak 2017 yılında kurulan İKSO 26 Haziran’da Caddebostan Kültür Merkezi’nde sahnede olacak. Şef Batuğhan Uzgören’in yöneteceği konser programında İlke Karcılıoğlu’nun BB-Cile flütist Ceren Dik solistliğinde Tonalitenin ve Modalitenin Güvenli Sularında adlı eserleri ve İlker Özöztürk’ün Darülelhan’dan Konservatuvara adlı eseri icra edilecek. Ayrıca kemancı Ozan Bıkım ve çellist Berna Kontaş’ın solistliğini yapacağı Roberto Ribuoli’nin Ibi Oculus adlı eseri, Oya Çınar’ın Orkestra İçin Üç Bölüm adlı eseri ve piyanist Tutu Aydınoğlu ile flütist Ceren Dik’in solist olarak yer alacağı Atilla Cömert’in Memories of VareseWaveMusical Finale adlı eseri de seslendirilecek yapıtlar arasında.

Programda bir de ödül almış eser bulunuyor, besteci Sonat Mutver’in Mersin, Soli Pompeipolis’in Gün Doğuşuna Ezgi Arıyor! yarışmasında birincilik ve üçüncülük olmak üzere iki ödüle layık görülen Şafak ve Kazı ve Soli adlı iki esere yavaş bir bölüm eklenmesi sonucu piyano ve yaylı çalgılar için oda konçertosu olarak yeniden kurgulanmasıyla oluşan In Memoriam Soli adlı eser piyanist Utku Geçgel tarafından icra edilecek. 

 

Davetiyelerin kapıdan temin edileceği konsere giriş ücretsiz olacak.

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0216 325 27 13 | F: 0216 326 39 20