HABER

26. İstanbul Caz Festivali'nde genç bir yıldız

26.06.2019


Paylaş:

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, 22 yıldır Garanti Bankası’nın sponsorluğunda düzenlenen İstanbul Caz Festivali 26. kez müzikseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.  

29 Haziran - 18 Temmuz tarihleri arasında sürecek olan festival, bu yıl da cazın önde gelen isimlerini ve güncel müziğin yıldızlarını İstanbul’un farklı mekânlarında ağırlayacak.  

15 yaşındaki genç caz piyanisti Hakan Başar 16 Temmuz Salı akşamı 20:30’da Uniq Açık Hava Sahnesi’nde olacak. Genç yıldıza davulda Ferit Odman, basta Halil Çağlar Serin eşlik edecek.    

İstanbulluları caz müziğinin efsaneleri ve yeni projeleriyle buluşturmakta olan Festivalde bu yıl Yaşam Boyu Başarı Ödülü’yle de onurlandırılacak Ömür Göksel’den önce sahnede 2004 doğumlu genç yıldız piyanist Hakan Başar olacak.

On Top of the Roof isimli ilk albümünü, Chet Baker’ın yapımcısıyla birlikte İngiltere’de yayımlamaya hazırlanan Hakan Başar’a davulda Ferit Odman ve basta Halil Çağlar Serin eşlik ediyor.  


Hakan Başar  

2004 doğumlu Hakan Başar 8 yaşında piyanoya başladı. Kısa bir süre Moskova Devlet Konservatuvarı’nda da hocalık yapan Mikhail Iskrov’la çalıştıktan sonra yabancı caz piyanistlerinin eğitim metotlarını çalışarak ve Michel Petrucciani, Oscar Peterson, Keith Jarrett, Hank Jones, Bill Evans, Kenny Barron ve Tommy Flanagan’dan yaptığı transkripsiyonlarla kendisini caz piyanoda geliştirdi. İlk konserini 10 yaşında, 5. Pera Müzik Festivali’nde veren Hakan Başar; Büyük Kulüp, CKM, İstanbul Hilton, BBVA (Esma Sultan)’da dinletiler düzenledi. 2015 İstanbul Caz Festivali-Genç Caz finalisti Başar, performansı sonrası birçok festivalden davetler aldı. Bugüne dek Ron Carter, Russell Malone, Donald Vega, Chick Corea, Eddie Gómez gibi isimlerle ders yapma şansı buldu.

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0216 325 27 13 | F: 0216 326 39 20