HABER

Turne programı açıklandı

27.06.2019


Paylaş:

Türkiye, Bulgaristan, Sırbistan, Karadağ, Hırvatistan ve Portekiz'i kapsayan bir turneye çıkmaya hazırlanan TÜRKSOY Gençlik Korosu, Türk dünyasının farklı ülkelerinden seçilen ve TÜRKSOY çatısı altında bir araya getirilen eşsiz sesleri müzikseverlere ulaştıracak.

 

TÜRKSOY Gençlik Korosu, Espressivo Müzik Festivali, Budva Yaz Festivali ve Uluslararası Koro Müzikleri Federasyonu'nun davetiyle Portekiz'in Lizbon ve Cascais şehirlerinde düzenlenecek olan Dünya Koroları EXPO'su kapsamında sanatseverlerle buluşacak.

 

Türk dünyasının önde gelen konservatuvarlarından yetenekli genç ses sanatçılarının bir araya getirilmesiyle 2015 yılında kurulan ve aynı yıl içinde Almanya'da düzenlenen Dünya Koro Olimpiyatları'nda 3 farklı dalda ödül kazanan TÜRKSOY Gençlik Korosu'na bu yıl Azerbaycan, Kazakistan, Kırgız Cumhuriyeti, Özbekistan, Türkiye ve Tataristan'dan (RF) 35 genç sanatçı katılıyor.

 

Koroda şef olarak Kazakistan'dan Gulmira Kuttybadamova ve Türkiye'den ise Azerbaycan Devlet Sanatçısı, TRT Ankara Radyosu Çoksesli Korosu şefi Elnara Kerimova yer alıyor.

TÜRKSOY Gençlik Korosu turne öncesi çalışmalarını 5-15 Temmuz tarihleri arasında Ankara'da yapacak. T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nın ev sahipliğinde sürecek çalışmaların ardından TÜRKSOY-TRT iş birliğinde özel bir kayıt da gerçekleştirilecek.

  

www.turksoy.org

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0216 325 27 13 | F: 0216 326 39 20