HABER

Hans Eisler Müzik Okulu'na kabul edildi

04.07.2019


Paylaş:

İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda eğitimini sürdüren viyolacı Doğa Gürcan, geçtiğimiz ay yapılan seçmeler sonucunda dünyanın dört bir yanından katılan diğer viyolacılar arasından Hans Eisler Müzik Okulu’nda okumak üzere seçilen sayılı isimlerden biri oldu. 

 
1999 yılında Mersin’de doğan Gürcan, 2008 yılında Mersin Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’na yarı zamanlı keman eğitimine Didem Arıkan’ın öğrencisi olarak başladı. 2010 yılında Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Ortaokulunda Sibel Akyürek ile tam zamanlı Viyola eğitimini sürdürdü. 2015 yılında yatay geçişle İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Lise 3. sınıfa Doç. Eren Tuncer’in sınıfına kabul edildi.  
 
2017 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda lise eğitimini tamamlayarak, Ruşen Güneş, Orhan Ahıskal, Efdal Altun, Sheila Browne ve Tatjana Masurenko gibi önemli isimlerin ustalık sınıflarında aktif olarak yer aldı.  
 
İstanbul Konçertant Senfoni Orkestrası, Antalya Devlet Senfoni Orkestrası'nda yer alan ve orkestra konserleri veren Gürcan, Türkiye Gençlik Filarmoni Orkestrası ile Berlin Konzerthaus, Rudolfinum, Smetana Hall gibi sahnelerde orkestra konserlerinde yer aldı.   
 
Halen İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda Doç. Eren Tuncer ile çalışmalarına devam eden Doğa Gürcan'a Almanya’daki eğitiminde başarılar diliyoruz. 
 
Hans Eisler Müzik Okulu’nda Annemarie Moorcroft’un sınıfına kabul edilen genç sanatçımız, bu değerli imkanı değerlendirebilmek için destek arıyor. Eğitimine katkıda bulunmak isteyen sanatseverler ilgili linkten kendisiyle iletişime geçebilirler.

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0216 325 27 13 | F: 0216 326 39 20