HABER

Seher Karabiber'e destek vakti

16.07.2019


Paylaş:

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi İstanbul Devlet Konservatuvarı Müzik Bölümü, Üfleme ve Vurma Çalgılar ASD, Flüt Sanat Dalında Lisans 1 sınıfında eğitimini sürdüren Seher Karabiber, Haziran ayında Almanya’nın Hamburg şehrindeki Hochschule Für Musik und Theater okulu sınavlarını kazandı. Hamburg’taki NDR Elbfilarmoni Orkestrası’nın üyesi olan ünlü flütçü Juergen Franz’ın sınıfına kabul edildi.

 
Burs arayışında olan genç sanatçımızla bağlantıya geçmek isteyenler kendisine linkten ulaşabilir.
 
Seher Karabiber’e Andante Ailesi olarak başarılar diliyoruz.


Seher Karabiber

2000 yılında İstanbul'da doğan Seher Karabiber, müzik eğitimine 2012 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nın Üfleme ve Vurma Çalgılar Anasanat Dalı Flüt Sanat Dalı Tam-Zamanlı sınavını başarıyla kazanarak Özlem Noyan ile başladı. 2014 yılında Bulgaristan'da düzenlenen Uluslararası Genç Virtüozlar  yarışmasına katıldı. 2016 yılında "7. Uluslararası Marsyas Kültür Sanat ve Müzik Festivali" kapsamında gerçekleştirilen konservatuvarlar orta öğretim ve lise devresi flüt yarışmasında ve yine 2016 yılında ''European Music Academy Varna'' kapsamında gerçekleştirilen Uluslararası Flüt Yarışması'nda birinci oldu. 

2018 yılında Uluslararası Lions Thomas Kuti Müzik Yarışması flüt kategorisinde Türkiye temsilcisi olmaya hak kazandı. 2015 ve 2016 yıllarında Philipp Moll ile konserler verdi. Ransom Wilson, Emmanuel Pahud, Gülşen Tatu, Sibel Pensel, Bülent Evcil, Serge Saitta, Sakura Kindynis, Yossi Arnheim, Juergen Franz, Silvia Careddu ve Davide Formisano'nun ustalık sınıflarına katıldı. 2018 yılında Sir James Galway'in ustalık sınıfına aktif olarak katılmaya hak kazandı. Solo, oda müziği ve orkestrayla birçok konser verdi.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Genç Orkestrası ile W.A. Mozart Andante Do Majör flüt konçertosunu ve C. Chaminade flüt konçertosunu seslendirdi. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Senfoni Orkestrası'nda yer almakta olan Karabiber, eğitimine halen Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nda Lisans 1 öğrencisi olarak Özlem Noyan ile devam etmektedir.

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0216 325 27 13 | F: 0216 326 39 20