HABER

Luzern'de Bozo Paradžik'in master sınıfını kazandı

17.07.2019


Paylaş:

2019 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’ndaki eğitimini başarıyla tamamladıktan sonra yüksek lisans için Luzern Hochschule okulunda alanında isim yapmış olan Bozo Paradžik sınıfına kabul edilen genç kontrbasçı Barış Çelik yeni eğitimi için burs arayışında…
 
Genç sanatçımıza linkten ulaşabilir ve destek verebilirsiniz.
 
Andante Ailesi olarak başarılarının daim olmasını diliyoruz
 
 
 
Barış Çelik
 
1996’da İstanbul’da doğan genç kontrbasçı Barış Çelik, müzik eğitimine 10 yaşında bağlama çalarak başladı. Lise eğitimi için Avni Akyol Güzel Sanatlar Lisesi’ni tercih ederek dört sene boyunca Elif Esen Birlik ile kontrbas çalıştı. Ayrıca lisans eğitimine hazırlık amaçlı İDOB kontrbas sanatçısı Ceren Akçalı ile de 1 yıl çalışan genç sanatçı, 2015 yılında Istanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’na girmeye hak kazandı. 
 
Lisans eğitimi süresince bir yıl Onur Özkaya ile çalışıp daha sonrasında ise eğitimine Ulaş Rıfat Akyel ile devam etti. 2017 yılında Bodrum’daki Gümüşlük Festivali kapsamında düzenlenen ustalık sınıflarında Fora Baltacıgil ile çalıştı, çalışmaları sonucunda ustalık sınıfı öğrencileriyle beraber konser verme şansı elde etti. 
 
Bu zamana kadar Avni Akyol Öğrenci Orkestrası, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Senfoni Orkestrası, İstanbul Konçertant Senfoni Orkestrası gibi orkestraların bünyelerinde kontrbasçı olarak yer alarak Ramiz Melik Aslan, Murat Cem Orhan, Batuğhan Uzgören, İlker Özöztürk gibi şeflerle çalıştı. Barış Çelik, 2019 yılının Haziran ayında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’ndan mezun oldu.

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0216 325 27 13 | F: 0216 326 39 20