HABER

Julia Tavit'e destek vakti

23.07.2019


Paylaş:

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı piyano bölümü öğrencisi olan Julia Tavit, lisans eğitimi için Hollanda’da Artez Konservatuarı ve Codarts’a kabul edildi.  
 
Oldukça önemli bir başarı sergileyerek, Hollanda devletinin 5 kişiye sunmuş olduğu üstün başarı bursuna hak kazandı. Bu burs sayesinde Codarts’ta Prof. Bart van de Roer ile eğitimini sürdürebilecek olan genç sanatçımız şimdi temel ihtiyaçlarını karşılayabilmek için bir destek arayışında…
 
Julia Tavit’e destek olmak isteyenler kendisine linkten ulaşabilir.
 
Sanatçımıza başarılar ve bol şans diliyoruz.
 
 
 
 
Julia Tavit
 
1999 yılında doğan piyano eğitimine Maretta Khacaturyan ile başlayan Julia Tavit, Cem Doğan ve Aylin Doğan ile solfej ve piyano çalışmaları yaparak 11 yaşında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'na girmeye hak kazandı. Konservatuvar eğitimi boyunca Zeynep Yamantürk, Prof.Esin Onay Kanberoğlu, Doç.Evren Büyükburç Erol ile çalıştı.      
 
2015 yılında Gümüşlük Yaz Akademisi’ne aktif olarak katılan genç sanatçı, Vyacheslav Gryaznov, Anika Vavic, Mischa Dacic, Martin Roscoe, Gülsin Onay ile çalışmalar yaptı ve bu festival kapsamında konserler verdi. 2016 yılında Manhattan School of Music yaz okuluna katılan Tavit, burada kompozisyon, oda müziği ve piyano dalında çalışmalar yapıp konserler verdi. Aynı yıl Lusavoriç Korosu ve İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası ile Hrant Dink Oratoryosu’nu Lütfi Kırdar ve Ermenistan’da Aram Khachaturian Konser Salonu'nda seslendirdi.       
 
Mauricio Vallina, Hüseyin Sermet, Gökhan Aybulus, Elena Çekiç ,Tünde Kurucz, Andreas Weber, Claudius Tanski ustalık sınıflarına aktif olarak katılan Julia Tavit, MSGSU Devlet Konservatuvarı’nda Doç. Evren Büyükburç Erol ile çalışmalarını sürdürmektedir.       
 
2018’de New York Golden Classical Music Awards Uluslararası Piyano Yarışması’nda ikincilik ödülüne layık görülen Tavit, dünyanın prestijli salonlarından olan Carnegie Hall’da konser vermeye hak kazanmıştır.  

 

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0216 325 27 13 | F: 0216 326 39 20