HABER

Tuncay Yılmaz ve Emre Elivar Gümüşlük Festivali'nde

24.07.2019


Paylaş:

16. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali, keman sanatçısı Tuncay Yılmaz ve piyanist Emre Elivar’ın, 26 Temmuz Cuma akşamı, Zefirya Kültür ve Sanat Merkezi'nde vereceği konserle devam edecek.  

Ülkemizde kendi kuşaklarının önde gelen sanatçıları olarak tanınan ve uluslararası yarışmalarda dereceler ve özel ödüller kazanmış olan keman sanatçısı Tuncay Yılmaz ve piyanist Emre Elivar, aynı zamanda Arkas Trio’nun da birer üyesi olarak tanınıyorlar. Dünya çapında tanınan Alman çellist Gustav Rivinius’un da dahil olduğu trio’dan farklı olarak bu defa izleyici karşısına keman-piyano düetiyle çıkacak olan Yılmaz ve Elivar çifti, Bodrumlu klasik müzikseverler tarafından şimdiden merakla bekleniyor.  

Beethoven ve Brahms’ın eserleri seslendirilecek Bodrum’un yeni kültür ve sanat merkezi Zefirya’da festival kapsamında gerçekleşecek üçüncü konserde izleyici karşısına çıkacak olan Tuncay Yılmaz & Emre Elivar ikilisi, Bodrumlu sanatseverleri romantik bir repertuvarla karşılayacak. Sanatçılar, konserin ilk yarısında Ludwig van Beethoven’un, 5 numaralı Keman Sonatı Fa Major, Op.24 yapıtını seslendirecek. Gecenin ikinci yarısı ise Johannes Brahms’ın, 2 Numaralı keman Sonatı La Major, Op.100 eseriyle sürecek.  

www.gumuslukfestival.org 

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0216 325 27 13 | F: 0216 326 39 20