HABER

Ilona Feher Keman Yarışması sonuçlandı

27.07.2019


Paylaş:

18-26 Temmuz arasında Macaristan’ın Budapeşte kentinde düzenlenen 3. Uluslararası Ilona Feher Keman Yarışması sonuçlandı.

3 ayrı yaş kategorisinde yapılan yarışma da Defne Güngör küçükler kategorisinde 3. oldu. Doğa Altınok ise kendi kategorisinde 2. oldu. Diğer ödüller ise Çin Halk Cumhuriyeti, Macaristan, Japonya, Gürcistan, Kanada ve İtalya arasında paylaşıldı.  

Türkiye’nin son iki yıldır Macaristan’da düzenlenen bu yarışmaya geniş ilgi göstermesi ve yarışmacıların peş peşe ödül kazanmaları iki ülke arasındaki kültürel ilişkiler açısından da önemli bir zemin sağlamakta. Bu sebeple Macar sanat camiasının Türk sanatçıları tanıması ve Türk sanatının Avrupa’da temsil edilmesi açısından İlona Feher Yarışması son dönemlerde en önemli platformu oluşturmuş durumdadır.  
Geçtiğimiz yıl da Türkiye’den yüksek katılım gösteren gençlerimiz ülkeye ödüllerle dönmüşlerdi. Özellikle takım halinde yarışmaya katılan gençlerimizin çoğunun finallere katılması ve performanslarını sergilemesi halkta ve jüride büyük etki yarattı. Shlomo Mintz’in jüri başkanlığını yaptığı yarışmanın diğer jüri üyeleri Herbert Greenberg (ABD) Lutsia Ibragimova (Rusya), Cihat Aşkın (Türkiye) Quian Zhou (Çin) Ester Perenyi (Macaristan) Eva Acsne-Szily (Macaristan) idi.


 

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0216 325 27 13 | F: 0216 326 39 20