HABER

Siemens Opera Yarışması canlı yayını 8 Eylül'de!

02.09.2019


Paylaş:

Bu yıl 21’incisi düzenlenen Siemens Opera Yarışması, genç opera sanatçılarına dünya sahnelerinin kapılarını aralamaları için bir fırsat sunuyor. Türkiye’nin ilk ve tek ulusal opera yarışması olan Siemens Opera Yarışması’nın bu yılki finali 8 Eylül’de İKSV’de gerçekleşecek. Yarışma, Siemens Türkiye’nin Facebook hesabından canlı olarak yayınlanacak.


Siemens Türkiye tarafından ülkemizdeki opera sanatçılarını dünya sahneleri ile tanıştırmak amacıyla bu yıl 21’incisi düzenlenecek olan Siemens Opera Yarışması için geri sayım başladı. Genç opera sanatçılarına dünya sahnelerinin kapılarını aralayan yarışmanın bu yılki finali 8 Eylül’de İKSV’de gerçekleştirilecek.  


Siemens Türkiye’nin “Yaşam için müzik, yaşam için yenilikçi zeka” yaklaşımıyla düzenlediği Siemens Opera Yarışması, Siemens Türkiye Facebook hesabından canlı olarak yayınlanacak.  


Türkiye’yi dünya sahnelerinde temsil edecekler

Siemens Opera Yarışması’nda elemeler 6-8 Eylül tarihleri arasında İKSV’de olacak. Yarışmayı kazanan genç yetenekler, Almanya’da opera eğitimi alma şansı yakalayacak. Genç opera sanatçıları böylece Türkiye’yi dünya sahnelerinde temsil etme imkanına sahip olacaklar.    


Yurt dışında opera eğitimi ve burs imkânı    

Yarışmayı birinci olarak tamamlayan opera sanatçısı, Almanya’daki Karlsruhe Operası’nda bir yıllık eğitim bursu ve Goethe-Institut İstanbul’da dört aylık Almanca dil eğitimi alma fırsatı yakalayacak. Yarışmanın ikincisi Avusturya Salzburg Mozarteum Müzik Akademisi’nde altı haftalık eğitim bursu ve Goethe-Institut İstanbul’da iki ay Almanca dil eğitimi alma şansı kazanacak. Yarışmanın üçüncüsü ise 2 bin Euro para ödülünün sahibi olacak.    

Türkiye’de 1998 yılından bu yana düzenlenen tek ulusal opera yarışması olma özelliği taşıyan Siemens Opera Yarışması’nın jüri başkanlığını Profesör Yekta Kara yürütüyor.

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0216 325 27 13 | F: 0216 326 39 20