HABER

Farklı müzik türlerinin yenilikçi örnekleri

07.10.2019


Paylaş:

Sahne sanatları, müzik, film, performans sanatı ve dijital sanatlar gibi pek çok alanın nitelikli yorumlarını bir araya getiren etkinlik programı kapsamında Arter, Ekim ayında da alanında öncü müzisyenleri sahnesinde ağırlıyor. 
 
Güher ve Süher Pekinel’in vizyonu ve öncülüğünde hayata geçirilip 12 yıldır yürütülen, 6 senedir Tüpraş’ın sponsorluğunda devam eden “Dünya Sahnelerinde Genç Müzisyenler” kapsamında besteci, şef ve piyanist Maximilian Cem Haberstock ile ödüllü kemancı Naz İrem Türkmen, 17 Ekim’de Sevgi Gönül Oditoryumu’nda bir konser verecek. 
 
Ekim 2019’dan itibaren, DSGM’de yer alan ve uluslararası platformda saygın bir konum edinen müzisyenler Arter’de izleyicilerle buluşacak. Türkiye’de klasik müziğin gelişmesi ve yurt dışına açılması konusunda önemli katkıları olan bu kuruluşun yetiştirdiği isimler, klasik müzik severler için kaçırılmayacak bir konser serisi sunacaklar.
 
18 Ekim’de Türkiye’nin en yetenekli caz solistlerinden Elif Çağlar’ın Çağrı Sertel, Volkan Hürsever ve Ediz Hafızoğlu ile birlikte oluşturduğu Elif Çağlar Quartet; 19 Ekim’de ise ayarlanabilir mikrotonal gitarın mucidi Tolgahan Çoğulu ile çift saplı bağlama icracısı Sinan Ayyıldız Sevgi Gönül Oditoryumu’nda müzikseverlerle buluşacak.  
 
Arter’in performans salonlarından Sevgi Gönül Oditoryumu’nda gerçekleşecek konserlerin biletleri Arter’den temin edilebilir veya telefonla rezervasyon yaptırılabilir.  
 
www.arter.org.tr 
Irmak Cad. No: 13 Dolapdere Beyoğlu 34435 İstanbul 
0212 708 5800

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0216 325 27 13 | F: 0216 326 39 20