CD-DVD

Flütist Bülent Evcil'den çok önemli kayıt başarısı

08.10.2019


Paylaş:

İstanbul DSO ve BİFO'nun solist flüt sanatçısı Bülent Evcil'in flütist dostu Raffaele Trevisani ile birlikte kaydettiği Un sollievo all’amicizia (Dostluk Üzerine) adlı CD kaydı İtalya'da yayınlanan Falaut dergisi tarafından binlerce okuruna bedelsiz olarak dağıtıldı. Derginin İtalya'da yaşayanların yanı sıra İsviçre'nin İtalyanca konuşulan kantonlarında yaşayan toplam 5,000 dolayında abonesine gönderilen CD kaydı ayrıca bayi raflarında da üç ay süreyle bulundurulacak. Üç ay sonra CD'nin tüm kayıt raflarında satışına devam edilecek.
 
Bülent Evcil kayıt üzerine yaptığı açıklamada Raffaele Trevisani ile Milano Devlet Kütüphanesi'nde yaptıkları ortak çalışma sonucunda, Milano La Scala Operası'nın geçmiş dönemlerdeki ünlü İtalyan virtüoz flütistleri Galli ve Rabboni'nin bugüne kadar gün yüzüne çıkartılmamış, iki flüt için yazılmış eserlerini bulduklarını söyledi. Evcil ve Trevisani bu önemli keşifle yetinmeyip kendi edisyonlarını da hazırladılar. İkili Da Vinci Yayınevi'nin yayımlayacağı edisyonda yer alan eserleri Verdi’nin Milano’daki evinde kayıt etti.
 
Evcil ve Trevisani ikilisi yeni CD kaydıyla ortaya çıkardıkları eserlerin tanıtımını 6 Ağustos 2018 Falaut Festivali'nde verdikleri konserde gerçekleştirdi.
 

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0216 325 27 13 | F: 0216 326 39 20