HABER

Sokaklarda Cumhuriyet Bayramı coşkusu

26.10.2019


Paylaş:

Şişli Belediyesi tarafından 26 Ekim Cumartesi günü düzenlenen Flash mob gösterileriyle İstanbullular Cumhuriyet Bayramı sevincini yaşadı. 
 
“Benim Cumhuriyetim” yaklaşımıyla düzenlenmiş olan Şişli Cumhuriyet Bayramı Şöleni’nde sürpriz biçimde Adıyaman Filarmoni Orkestrası’nın şefi Özgür Oğuz yönetiminde, her biri 10. Yıl Marşı’nı çalarak teker teker bir araya gelen ve orkestrayı oluşturan sanatçılar bir anda tüm kalabalığın durup eşlik ederek izlediği coşkulu bir konser sundular.  
 
Cumhuriyet’in 96. yılı kutlamaları çerçevesinde Şişli Belediyesi, “Cumhuriyet Hepimizin” sloganıyla doğudan batıya, güneyden kuzeye bir köprü oluşturarak Cumhuriyet Bayramı'mızı coşkuyla birlik beraberlik içerisinde karşılıyor. 
 
Cumhuriyet coşkusu Şişli’de Adıyaman Filarmoni Orkestrası’nın şefi Özgür Oğuz yönetimindeki orkestranın gerçekleştirdiği sürpriz gösterilerle başladı. Orkestranın içinde yer alan Adıyaman Filarmoni Orkestrası’nın hikayesi, Adıyamanlı müzik öğretmenleri ve öğrencileri tarafından altı yıl önce kurdukları bir hayal üzerine yola çıkmalarıyla sürüyor.  
 
Şişli’nin Atiye Sokak ve Mıstık Parkı gibi farklı noktalarında düzenlenen flash mob gösterileriyle sokaklar bir anda kalabalıkların toplandığı bir konser alanına dönüştü. Aralarında Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin’in de bulunduğu ve İstanbulluların coşkuyla eşlik ettiği bu özel gösterileri, Orkestra’nın Maçka Demokrasi Parkı’nda verdikleri etkileyici konser takip etti.


BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0216 325 27 13 | F: 0216 326 39 20