HABER

Cumhuriyet Bayramı özel konseri

26.10.2019


Paylaş:

Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası, proje ve düzenlemeleri ÇDSO fagot sanatçısı Eray İnal’ın üstlendiği Cumhuriyet Bayramı özel konseriyle seyirci karşısında olacak. 

 
Şef Eray İnal’ın idaresindeki Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası, Türk Halk Müziği'nin önemli seslerinden Hüseyin Turan, Ankara Devlet Türk Halk Müziği Korosu sanatçısı Nilgün Kızılcı, Candan Eroğlu (bağlama), Hüseyin Yalçın (kabak kemane), Mehmet Ürün (kaval), Burak Çakır (perküsyon), Murat Kızılcı (perküsyon), Abdurrahman Tarikçi (bas gitar) ve Muzaffer Yoluk'a (piyano) eşlik ederek Adanalı sanatseverlere sevilen türkülerden seçmeler sunacak.                                     
 
 
Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası      
 
Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası 1988 yılında kurulmuştur. 17 kişilik küçük bir kadroyla çalışmalarına başlayan ÇDSO, Adana’nın düşman işgalinden kurtuluş günü olan 5 Ocak 1992 tarihinde ilk konserini vermiştir. Daha sonra sanatçı sayısı 46 kişiye ulaşan Orkestra, Çukurova Filarmoni Derneği'nin katkıları ile konserlerini gerçekleştirmektedir.    

Bugün dışardan ek takviyelerle sanatçı sayısı 70'e ulaşan Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası, topluma klasik müzik sevgisi aşılamaktadır. Enerjisini salonların dışına taşıyarak, köylerde, cezaevlerinde, hatta göçebe çadırlarında klasik müzik konserleri veren Orkestra, uluslararası turnelerde de Türkiye’yi dünyada başarıyla temsil etmektedir.                   
 

1 Kasım 2019, 20:00
Çukurova Üniversitesi Kongre Merkezi
 
Bilet satış 0322 456 0808

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0216 325 27 13 | F: 0216 326 39 20