HABER

Sevda-Cenap And Müzik Vakfı Kadınlar Korosu

30.10.2019


Paylaş:

Ülkemizde çoksesli müziğin tanıtılmasına, benimsenmesine ve geliştirilmesine her türlü olanaklarıyla hizmet eden Sevda-Cenap And Müzik Vakfı bünyesinde, Vakfı ve Uluslararası Ankara Müzik Festivali’ni bugünlere taşımış olan 28 yıllık başkan Mehmet Başman’in fikri ve girişimiyle 17 Kasım 1999’da kurulan Kadınlar Korosu 20 yaşında…

 

Kadınların müzikle üretmelerini sağlamak, yarım kalmış eğitimlerini sürdürmek, gizli yeteneklerini ve bastırılmış duygularını açığa çıkarmak, boş zamanları değerlendirmek, müzikle sevgi, saygı ve dostluk ilişkileri kurmak amacıyla kurulan Sevda-Cenap And Müzik Vakfı Kadınlar Korosu 20. kuruluş yıldönümünü, bügüne kadar koroya emeği geçmiş koristleri, eşlikçileri ve destekçileriyle birlikte özel bir konserle kutlayacak.

 

Şef Cihan Can ve 17 kişiyle çalışmalarına başlayan, 20. yılında 100 kişiye ulaşan Kadınlar Korosu sevgiyle, emekle büyümüş ve örnek alınan bir değere dönüşmüştür. Almanya, Macaristan, Rusya ve Bulgaristan’da ülkemizi temsil etmiş olan koro, Türkiye genelinde korolar şenliklerine ve festivallere katılmakta, üniversiteler ve sivil toplum örgütlerinden davetler almakta ve konserler vermektedir.

 

Çağdaş Türk kadını kavramına sahip çıkarak, “Bütün Kadınlar Şarkı Söylemeli” sloganıyla müzik yolculuğuna devam etmekte olan şef Cihan Can ve Sevda-Cenap And Müzik Vakfı Kadınlar Korosu tüm kadınları müzikle buluşmaya ve üretmeye davet ediyor.

 

18 Kasım Pazartesi, 20:00

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Salonu

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0216 325 27 13 | F: 0216 326 39 20