HABER

Aida 2019'un son temsiliyle Congresium'da

04.11.2019


Paylaş:

Cesur komutan Radames ile tutsak Habeş Prensesi Aida’nın imkânsız aşkını konu alan Aida operası, 5 Kasım akşamı tüm ihtişamıyla Congresium Sahnesi’nde olacak.  
 
Ünlü İtalyan rejisör Vincenzo Grisostomi Travaglini’nin sahneye koyduğu, Aspendos’ta seyirciden büyük beğeni alan Aida operası, Ankara Devlet Opera ve Balesi’nin (ADOB) dev kadrosu, muhteşem dekor ve kostümleriyle Congresium Sahnesi’nde yeniden sanatseverlerle buluşacak.  
 
Dönüşümlü olarak şef Antonio Pirolli ve Can Okan yönetiminde ADOB Orkestrası; yine dönüşümlü olarak Aida rölünde Feryal Türkoğlu, Nurdan Küçükekmekçi ve Burçin Savigne’e; Radames rölünde Murat Karahan, Efe Kışlalı ve Koray Damcıoğlu’na; Amneris’te Ferda Yetişer, Ezgi Karakaya ve Hatice Zeliha Kökçek’e; Amonasro’da ise Eralp Kıyıcı ve Gürgan Gürgen’e eşlik ediyor.  
 
Koro şefi Giampaolo Vessella olan eserin dekor tasarımı Özgür Usta, kostüm tasarımı Savaş Camgöz ve Gürcan Kubilay, ışık tasarımı ise Giavanni Pirandello imzası taşıyor. ADOB bale ve çocuk balesi sanatçılarının da yer aldığı bu dev prodüksiyonda koreografiler Sergei Terechenko’ya ait.  


 
 
19. yüzyıl İtalyan operası ekolünden gelen ünlü İtalyan besteci Verdi’nin en güzel operası olarak tarihe geçen, görkemli dekor ve kostümleriyle seyirciyi büyüleyen Aida 5 Kasım akşamı 20:00’de Congresium Sahnesi’nde muhteşem bir görsel deneyim sunmaya hazırlanıyor.


Fotoğraflar, Yunus Emre Turan

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0216 325 27 13 | F: 0216 326 39 20