HABER

İmgesel, görsel ve işitsel bir gezinti

06.11.2019


Paylaş:

Gedik Sanat ve Summart, kendi anılarımız, gelecek tasavvurlarımız ve şimdiye işaret eden ‘an’ kavramı arasında sizleri imgesel, görsel ve işitsel bir gezintiye davet ediyor. 

 
Kamran İnce, Adnan Saygun, Arvo Pärt ve Paul Hindemith’in eserleri, Gedik Sanat’ın çağdaş müzik akımlarını destekleyen misyonu doğrultusunda 12 Kasım 2019 akşamı Summart Sanat Merkezi’nde sanatseverlerle buluşacak.

Beş yıldan uzun süredir konser çalışmalarını birlikte sürdüren, Klasik dönemden çağdaş müziğe uzanan geniş bir repertuvara sahip olan ve başta Türk bestecilerinin eserleri olmak üzere, viyolonsel ve piyano repertuvarının önemli yapıtlarını programlarına alarak dinleyiciyle buluşturma misyonunu üstlenen Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuvarı öğretim üyeleri piyanist Elif Önal ve çellist Sinan Dizmen ikilisinin yer alacağı konser ile An/Anı adlı sergi arasında paralel bir kurgu oluşturulacak.  
 
Gedik Sanat ve Summart ortak projesi 
 
İstanbul Gedik Üniversitesi, Gedik Sanat ve Summart ortaklığıyla düzenlenen An/Anı adlı sergiye Elif Önal ve Sinan Dizmen’den oluşan piyano ve çello ikilisi eşlik edecek. Görsel ve müzikal anlatımın bileşimine şahitlik edilecek gecenin konser bölümünde, Ankara Devlet Konservatuvarı’nın kuruluş aşamasında önemli emekleri olan Adnan Saygun ve Paul Hindemith ‘anı’ kavramını, Kamran İnce ve Arvo Pärt yaşayan besteciler olarak çağımızın mutlak gereksinimi olan yalınlığı ve müzikte arınmayı arama çabaları dolayısıyla ‘an’ kavramını temsil ediyor. 
 
Alp Tamer Ulukılıç, Ayşe Önuçak, Gonca Sezer, Hayriye Koç, Hilal Balcı, Ruhcan Akil, Şirin Uysal’ın katılımıyla, farklı yaş gruplarından oluşan ve farklı malzemelerle çalışan sanatçıların çalışmalarından oluşan sergi 12 Kasım akşamı 19:00’da Summart’ta açılacak. Sanatçıların farklı yaş gruplarına ait olmaları ve zamana farklı tanıklıklar açısından da öne çıkan sergi 26 Kasım’a kadar ziyaret edilebilecek.

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0216 325 27 13 | F: 0216 326 39 20