HABER

Eskişehir'de Atatürk'ü anma konseri

12.11.2019


Paylaş:

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin 10 Kasım Mustafa Kemal Atatürk’ü anma etkinlikleri kapsamında düzenlediği konsere 1500’e yakın sanatsever katıldı. 
 
Şef Bujor Hoinic’in idaresindeki Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası, solistler Nurdan Küçükekmekçi, Ezgi Karakaya, Barış Yanç, Mehmet Yılmaz ve Ahmet Baran’a eşlik etti. Rejisörlüğünü Murat Atak’ın yaptığı konsere Şehir Tiyatroları oyuncuları Ali Eyidoğan, Burcu Tutkun ve Mete Ayhan da anlatımlarıyla renk kattı. 
 
Atatürk’ün sevdiği şarkılar, türküler ve marşların seslendirildiği konser sonunda sanatçıları tek tek kutlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen “Fikirlerinden, eserlerinden ve cesaretinden aldığımız güçle yolundan hiç ayrılmadan ilerlerken, Eskişehir için dün ve bugün olduğu gibi bundan sonra da zaman daima Atatürk'ü gösterecektir. Muhteşem performansları dolayısıyla konuk şefimizi, konuk solistlerimizi, orkestramızın ve Şehir Tiyatromuzun birbirinden değerli sanatçılarını yürekten tebrik ediyorum. O’nu bir gün değil, her gün yaşıyor, her gün anıyoruz.” dedi. 


 

Can Hacıoğlu, Eskişehir

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0216 325 27 13 | F: 0216 326 39 20