HABER

İstanbullu genç müzisyenlere ustalık sınıfı fırsatı

13.11.2019


Paylaş:

Berlin Filarmoni Orkestrası’nın solo obuacısı Jonathan Kelly, ünlü obua üreticisi Marigaux firmasının desteğiyle 3 Ocak 2020’de İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası (İDSO) eşliğinde Strauss’un Obua Konçertosu’nu çalmak üzere ilk kez Türkiye’ye geliyor.

Sanatçı, konserin ardından 4 Ocak’ta Keylan Müzikevi organizasyonuyla bir obua ustalık sınıfı gerçekleştirecek. Aktif katılımcı kontenjanı neredeyse tamamen dolan etkinlikte katılımcı veya dinleyici olarak bulunmak isteyenler Keylan Müzikevi’yle iletişime geçebilirler.

 
Bu sezon İDSO’yla konser yapacak bir diğer önemli isim de dünyanın önde gelen klarnet sanatçılarından olan, Paris Radyo Filarmoni Orkestrası solo klarnetçisi ve Lyon CNSMD klarnet eğitmeni Nicolas Baldeyrou. Son dönemdeki orijinal videolarıyla sosyal medyada oldukça popüler olan Baldeyrou 13 Mart 2020 tarihinde sanatçısı olduğu Buffet Crampon firmasının sponsorluğunda orkestrayla Weber’in 2. Klarnet Konçertosu’nu çalacak. Sanatçı, bir sonraki gün yine Keylan organizasyonuyla bir klarnet ustalık sınıfı gerçekleştirecek. Aktif katılımcı kontenjanı şimdiden dolan etkinliğe dinleyici katılımı için Keylan Müzikevi’yle iletişime geçilebilir.Jonathan Kelly


Nicolas Baldeyrou

 
2019-2020 sezonunda konservatuar öğrencilerinin ve profesyonel müzisyenlerin faydalanması için birçok etkinlik planlayan Keylan Müzikevi, geçtiğimiz Eylül ayında Reeds’n Stuff firmasının kamış yapım makinalarını tasarlayan obua sanatçısı Lorenzo Masala ve Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuarı fagot eğitmeni Emre Hopa eğitmenliğinde iki gün süren obua ve fagot kamış yapım atölyeleri gerçekleştirildi.
 
5-6 Ekim tarihlerinde Bülent Evcil ve Sonat Sözer’le yapılan flüt ustalık sınıfı çalışmalarının ardından, yine Ekim ayında İtalyan flütist Raffaele Trevisani eğitmenliğinde bir flüt ustalık sınıfı düzenlendi. Şu ana kadar yapılan çalışmalara Türkiye’nin çeşitli illerinden 60’a yakın müzisyen katıldı.

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0216 325 27 13 | F: 0216 326 39 20