HABER

İstanbul Uluslararası Arp Festivali

13.11.2019


Paylaş:

2009 yılında elim bir uçak kazasında hayatını kaybeden arp sanatçısı Ceren Necipoğlu’nun anısına, bu yıl ilk kez düzenlenen Ceren Necipoğlu İstanbul Uluslararası Arp Festivali 15-19 Ocak 2020 tarihlerinde gerçekleşecek.   

 
Sanatçının ablası A. İmre Tüylü’nün önderliğinde “Sanat ve müzik aşkı, gençlerle yol bulsun!” sloganıyla düzenlenen festival, ömrünü arp sanatına adayan Necipoğlu’nun paylaşarak öğrenme misyonunu yaygınlaştırmayı, katılan tüm gençlerin yeni ufuklar keşfetmesine yardımcı olmayı ve Türkiye’de arp sanatının gelişimine katkıda bulunmayı amaçlıyor. A. İmre Tüylü, gelecek yıllarda festivalin devamlılığını sağlayarak İstanbul’un kültür sanat hayatına katkıda bulunmayı ve maddi gücü yeterli olmayan genç nesillerin sanatsal eğitimine imkan vermeyi de amaçladıklarını dile getiriyor.   
 
Sanat yönetmenliğini bir diğer arp sanatçısı Florence Sitruk’un üstlendiği Ceren Necipoğlu İstanbul Uluslararası Arp Festivali’nin programında tüm dünyadan sanatçıların katılabileceği Solo Arp ve Oda Müziği Yarışmaları, konserler ve ustalık sınıfları yer alıyor. Festivalin Solo Arp Yarışmaları için başvurular ise devam ediyor. 
 
Pera Müzesi’nde, Young Hope (12-16 yaş) ve Young Artist (17-21 yaş) olmak üzere iki kategoride gerçekleştirilecek yarışmalar için son başvuru tarihi 15 Aralık 2019. 
 
Başkanlığını uluslararası arp sanatçısı Marielle Nordmann’ın üstlendiği Solo Arp Yarışmaları jürisi, eğitmen ve solo arp sanatçısı Irena Czubek-Davidson, piyanist ve pedagog Paola del Negro Plano, arp sanatçısı, besteci ve eğitmen Eleanor Turner ile arp sanatçısı ve öğretim elemanı Gözde Ece Yavaş’tan oluşuyor. 
 
Yarışma başvurularıyla ilgili detaylı bilgilere www.cnharpfestival.com adresinden ulaşılabilir.
  

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0216 325 27 13 | F: 0216 326 39 20