HABER

Çeşitli sanat disiplinlerinin nitelikli örnekleri

13.11.2019


Paylaş:

Dolapdere’deki yeni binasında yılın son ayında da sergiler, konserler, performanslar, her yaşa yönelik atölyeler, yorumlama etkinlikleri ve film gösterimleriyle çok yönlü ve zengin bir program sunan Arter, çeşitli sanat disiplinlerinin yenilikçi örneklerine ve nitelikli yorumlarına yer vererek sahne sanatları, çağdaş ve elektronik müzik, film, performans sanatı ve dijital sanatlar gibi pek çok disiplinden örnekler sunuyor.
 
Türk caz tarihinde özellikle nefesli çalgıların orkestrasyonu ve düzenlemeleriyle önemli bir yeri olan müzisyen Emin Fındıkoğlu, çekirdeğini nefeslilerin oluşturduğu Emin Fındıkoğlu Beşlisi ile 6 Aralık saat 21:00’de Arter’in Sevgi Gönül Oditoryumu’nda bir konser verecek. Topluluk, genç şarkıcı Zeynep Kuyumcu'nun yorumlarının etrafında kurulu bir repertuvarı seslendirecek.
 
Güher ve Süher Pekinel’in “Dünya Sahnelerinde Genç Müzisyenler” projesinin yaşam ve enstrüman bursuyla destekleyerek dünya sahnelerine takdim ettiği, yetenekli genç müzisyenler de Arter’de izleyicilerle buluşuyor. Bu serinin üçüncü konserinde yer alacak olan, 2018 yılı Hamamatsu Uluslararası Piyano Yarışması’nda birincilikle onurlandırılan piyanist Can Çakmur, 21 Aralık Cumartesi akşamı 21:00’de Sevgi Gönül Oditoryumu’na konuk olacak.
 
Konserlerin biletleri Arter’den temin edilebilir veya 0212 708 5800 numaralı telefon yoluyla rezervasyon yaptırılabilir.

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0216 325 27 13 | F: 0216 326 39 20