HABER

Tutu Aydınoğlu ve Ceren Dik kampüs hayvanları için çalacak

18.11.2019


Paylaş:

Türkiye’nin öğrenci inisiyatifiyle kurulan ilk ve tek orkestrası olan Boğaziçi Filarmoni Orkestrası 18 Kasım’da, gelirleri kampüs hayvanlarının ihtiyaçları için kullanılacak bir konser vermeye hazırlanıyor. Konserde Rameau, Beethoven, Chopin, Mouquet, Piazzolla ve Saparov’un eserlerini Bright Duo’yu oluşturan “Bir Millet İki Devlet” gibi birçok uluslararası projeye imza atmış Azeri piyanist Doç. Dr. Tutu Aydınoğlu ve flütçü Doç. Dr. Ceren Dik icra edecek.

 
2016 yılında Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü mezunu Onur Tahmaz’ın, öğrenciliği zamanında kurduğu orkestranın şefliğini ve sanat yönetmenliğini yine Onur Tahmaz yürütüyor. Orkestranın Müdürlük görevini ise Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü 3. sınıf öğrencisi Duygu Esenkar yürütüyor.
 
Türkiye’de müzik bölümü olmayan bir üniversitede öğrenci inisiyatifiyle kurulmuş ilk ve tek orkestra olan topluluk, bünyesinde profesyonel alanı müzik olmamasına rağmen amatör olarak enstrüman çalan Boğaziçili mühendisler, ekonomistler, sosyologlar ve daha birçok farklı alandan öğrenciler barındırıyor.
 
Dört yıl içerisinde 10 kişilik kadrosunu 120 kişiye ulaştıran topluluk, dünyaca ünlü piyanist Hüseyin Sermet’le birlikte sahne almış, İKSV ve Borusan Sanat gibi sanat camiasının önemli kurumlarıyla iş birlikleri yapmış ve son konserini 1500 kişilik bir seyirci kitlesi önünde Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda vermiştir.
 
Siz de bu konsere katılarak hayvanlar için gerçekleştirilen bu projeye katkıda bulunabilirsiniz!

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0216 325 27 13 | F: 0216 326 39 20