HABER

Papagenolar Caddebostan Kültür Merkezi'nde

22.11.2019


Paylaş:

Denizbank Çocuk Operası’nın eserleri arasında yer alan Papagenolar, Caddebostan Kültür Merkezi'nde 1 Aralık Pazar günü küçük izleyicileriyle buluşacak.  
 
Caner Akın'ın rejisörlüğünde, orkestra şefi Murat Cem Orhan yönetiminde ve allaturca’nın yapımıyla sahneye konan Papagenolar’a, Avrasya Oda Orkestrası eşlik edecek. Temsilde yer alan çocuk korosunu ise Güneş Kaya çalıştırıyor.  
 
W.A. Mozart’ın en sevilen eserlerinden biri olan Sihirli Flüt operasından ilham alınarak kurgulanan Papagenolar’da özenle seçilmiş aryalar Türkçe olarak seslendiriliyor.

Doğa ve insan sevgisinin öne çıktığı operada hikaye; Papageno karakteri, ailesi, Gece Kraliçesi, Sarastro ve Ağaç Adam etrafında şekilleniyor. Sihirli Orman'da yaşayan tüm canlıların sevgiyle daha da güzelleştiğini, kötü bile olsa her insanın içinde mutlaka bir iyilik kırıntısı olduğunu ve bu iyiliği ortaya çıkarmak için yine sevgi ile yaklaşmak gerektiğini anlatan Papagenolar, tüm çocuklara ve ebeveynlere operanın en eğlenceli halini sunmayı ve tanıtmayı amaçlıyor.  
 
Biletler Caddebostan Kültür Merkezi Gişesi ve Biletix’te.

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0216 325 27 13 | F: 0216 326 39 20