HABER

BBDSO İdil Biret'e eşlik ediyor

23.11.2019


Paylaş:

Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası (BBDSO) 28 Kasım 2019 akşamı vereceği konserde, Mozart’ın eserlerinden oluşan bir programla sahnede olacak. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası sanat danışmanı Ender Sakpınar’ın yöneteceği konserde, Mozart’ın Don Giovanni operasının uvertürü ile 21 ve 22 numaralı piyano konçertoları seslendirilecek.    

Mozart, 21 ve 22 numaralı piyano konçertolarını piyano için yazdığı eserler açısından en verimli döneminde bestelemiştir. Einstein’ın Mozart’ın enstrümantal yaratısının tacı ve doruk noktası olarak tanımladığı piyano konçertolarını, ünlü orkestra şefi Bruno Walter ise “karışıklık ile berraklık arasındaki ideal sentez” olarak tanımlamıştır. Mozart’ın bu iki piyano konçertosu, anıtsal piyanist İdil Biret’in usta yorumuyla izleyicilerle buluşacak.  

Don Giovanni operası ise özetle; Don Giovanni adındaki iflah olmaz çapkının bir gün kazara flört ettiği kızlardan biri olan Donna Anna’nın babasını öldürmesini, Anna, nişanlısı Ottavio ile intikam için onun peşine düşse de bu yolda yalnız olmamasını ve Don Giovanni’nin çapkınlığı yüzünden çok düşman toplamasını konu alır.    

Konser, Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa Filarmoni Derneği ve Uludağ Premium’un katkılarıyla 28 Kasım Perşembe saat 20:00’de Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde verilecek.    

Biletler
Ahmet Vefik Paşa Tiyatrosu Bilet Gişesi, Kat: 3 (Mesai saatleri içerisinde)  
Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi Gişesi, Merinos Parkı içi (Konser öncesi)  

Online bilet satış
www.biletinial.com


BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0216 325 27 13 | F: 0216 326 39 20