HABER

Çocuk Senfoni Orkestrası'ndan Yeni Yıl Konseri

25.11.2019


Paylaş:

Tepebaşı Belediyesi İki Elin Sesi Var Çocuk Senfoni Orkestrası, 2 Aralık’ta bir Yeni Yıl Konseri verecek. Büyük bir sosyal sorumluluk projesi olan, kurulduğu günden bu yana yurt içi ve yurt dışında birçok başarıya imza atan Tepebaşı Belediyesi İki Elin Sesi Var Çocuk Senfoni Orkestrası, sahnelediği başarılı performanslara bir yenisini daha ekleyecek. Topluluk, Rengim Gökmen ve Devlet Sanatçısı Gülsin Onay’la birlikte sahneye çıkacağı konserin hazırlıklarını, yoğun biçimde sürdürüyor. Provaları süren Yeni Yıl Konseri’nde topluluk, Arturo Marquez’in Danzon No.2, Edvard Grieg’in La Minör Piyano Konçertosu ve Schubert’in 8 Numaralı Senfoni’sini icra edecek.
 
2 Aralık Pazartesi saat 20:00’de Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi’nde verilecek olan ve biletleri www.biletinial.com adlı internet sitesi üzerinden edinilebilen konserden elde edilecek gelir de yine İki Elin Sesi Var Çocuk Senfoni Orkestrası’na aktarılacak.
 
Orkestrada beş yıldır çalan Ilgın Gülbasay, konser öncesi çok heyecanlı olduklarını belirterek “Uzun süredir gece gündüz bu konser için çalışıyoruz. Daha önce de Fazıl Say gibi büyük sanatçılarla konser vermiştik, o zaman da çok heyecanlanmıştık. Bu sefer de Rengim Gökmen ve Gülsin Onay’la konserimiz var. 2 Aralık’taki konserimize herkesi bekliyoruz” dedi. Orkestrada beş yıldır yer alan bir diğer isim olan Ayşe Elif Yavuz da, “Belçika ve Arnavutluk’a gittik, güzel konserlerimiz oldu. Şimdi de Gülsin Onay ve Rengim Gökmen’le 2 Aralık’ta konser vereceğiz. Çok heyecanlıyız. Uzun zamandır bu konser için çalışıyoruz. Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi’ndeki konserimize herkesi davet ediyoruz” diyor. Orkestrada üç yıldır çalan Sude Büyüktepe ise, “Daha önce orkestra olarak birçok ünlü sanatçıyla sahne aldık. Turnelerimiz oldu. Şimdi ise Gülsün Onay ve şef Rengim Gökmen çalacağız. Konser için çok heyecanlıyız. Tüm Eskişehir’i 2 Aralık akşamı Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’ne bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Can Hacıoğlu, Eskişehir
 

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0216 325 27 13 | F: 0216 326 39 20