HABER

Opus Amadeus II. İstanbul Org Festivali

26.11.2019


Paylaş:

26 Kasım tarihinde Danimarkalı org sanatçısı Jonas Hellesøe konseriyle başlayan “Opus Amadeus II. İstanbul Org Festivali” 4 Aralık Çarşamba günü Fransa’nın en parlak org virtüozlarınden Emmanuel Arakélian konseriyle devam ediyor. Festival 10 Aralık Perşembe akşamı Avrupa’nın sevilen org sanatçılarından Emanuele Cardi’nin konseriyle İstanbul’a veda edecek.  
 
Emmanuel Arakélian konserinde Bach’ın ustalık dolu yapıtları dışında, ülkesinin görkemli org eserlerini ve W.A.Mozart’ın son dönemine ait sihirli bir org parçasını seslendiriyor. Emanuele Cardi’nin programıysa özellikle J.S.Bach’ın BWV 29 numaralı kantatının nefis uvertürü yanında, Bach’ın öğrencilerinin ve hatta Bach’ın bir müzisyen kuzeninin eserine de yer vermesi sebebiyle son derece ilginç ve az rastlanır bir seçkiden oluşuyor.  
 
Artisan Organizasyon tarafından düzenlenen ve sanat yönetmenliğini Mehmet Mestçi’nin yaptığı Opus Amadeus II. İstanbul Org Festivali hakkında detaylar www.opusamadeus.com adresinden, biletler www.biletix.com’dan ve konser akşamı etkinlik mekanından temin edilebilir.

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0532 343 9328 | F: 0216 326 39 20