HABER

Aralık ayında 13 konsere ev sahipliği yapacak

27.11.2019


Paylaş:

Mozarthaus’ta “Genç Yıldızlar Konserleri” serisi

Geçtiğimiz Temmuz ayında New York’ta katıldıkları Uluslararası Golden Klasik Müzik Ödülleri Yarışması’nda piyano solo birincilik ödülünü ve piyano duo birincilik ödülünü alarak Carnegie Hall’da konser verme hakkıyla ödüllendirilen Duru Ercoşkun ve Can Saraç bu başarılarının yanı sıra ulusal ve uluslararası diğer birçok festival ve yarışmadan solo ve duo alanlarında ödüllerle döndüler. Genç piyanistlerimiz duo ve solo piyano repertuvarından örnekler seslendirecekleri zengin bir resitalle 1 Aralık’ta Mozarthaus’ta sanatseverlerle buluşacaklar.
 

“Kalbimdeki Müzikler”

Flamenko müziğinin ülkemizdeki sayılı isimlerinden olan gitarist ve besteci Murat Köseler, Flamenko tarzı bestelerinin yanı sıra film müziği, türkü, sanat müziğinin popüler eserlerinin özgün gitar düzenlemelerinden oluşan yeni projesi La música en mi corazón’un (Kalbimdeki Müzikler) ilk performansını 4 Aralık’ta Mozarthaus’ta sunacak.


Mozart’ın anısına

Piyanist Kamerhan Turan, Wolfgang Amedeus Mozart’ın aramızdan ayrılışının yıldönümüne özel olarak Mozart, Beethoven ve Brahms’ın eserlerini 7 Aralık’ta Mozarthaus’ta yorumlayacak.

 
Gülnara Aziz piyano ustalık sınıfı ve kapanış konseri

Değerli piyanist ve eğitimci Gülnara Aziz, 10-11 Aralık tarihlerinde gerçekleştireceği aktif ve pasif katılımcılardan oluşacak piyano ustalık sınıfıyla Mozarthaus’a konuk oluyor. Piyano ustalık sınıfı, 11 Aralık saat 20:00’de aktif katılımcıların ve Gülnara Aziz’in yer alacağı kapanış konseriyle sonlanacak.

 
Murad Abasov Piyano Resitali 

Mozarthaus 13-14 Aralık akşamları ulusal ve uluslararası yarışmalardan ödüllerle dönen, 2017’de Azerbaycan Cumhuriyeti “Gençlik Ödülü” ile onurlandırılan başarılı Azeri piyanist Murad Abasov’u “Romantiklerle Bir Akşam” ve “Baroktan Romantiklere” başlıklı iki farklı konser programı ile misafir ediyor. Serinin ilk konserinde Abasov, Chopin, Liszt ve Scriabin’in eserleri seslendirilecek. Serinin 14 Aralık’ta verilecek ikinci konserinde Abasov, Bach, Beethoven, Chopin ve Liszt’in eserleri seslendirilecek.

 
“Mozart’la Gece Müziği”

Soprano Arzu Gök, bariton Oğulcan Barış Doğan ve piyanist Aylin Özuğur, Mozart’ın operalarından derlenen arya ve düetlerden oluşan zengin bir programla 18 Aralık akşamı Mozarthaus izleyicisinin karşısında olacak.

 
Yeni yıla girerken "Müzikal Kesişmeler"

Müzikolog yazar Ahmet Say tarafından “çalgısının cambazı” olarak nitelenen Çağatay Akyol, Barok’tan Yörük havasına, Japon geleneksel müziğinden caza, klasikten moderne buket buket örneklerin sunulacağı, çok renkli bir programla 2020’ye sayılı günler kala, 21 Aralık akşamı Mozarthaus’ta müzikseverlerle buluşacak. Polonya’da düzenlenen Folk Müzik Festivali’nde solo icra dalında dünya birincisi olan Ferhat Erdem konsere konuk sanatçı olarak katılacak.

 
Koto, keman ve piyano üçlüsüyle Noel konseri

Koto sanatçısı Atsuko Suetomi, kemancı Åsta Katrine Hovde ve piyanist Naile Ahmedova üçlüsünün Ryuichi Sakamoto, Tadao Sawai, Toru Kujiragaoka, F. Kreysler, T. Guliyev eserleri ve anonim Noel ilahilerinden en tanınmış ve güzel örnekler seslendirecekleri Noel Konseri’nde 23 Aralık akşamı Mozarthaus’a konuk oluyorlar.


Rahmaninov ve Liszt gecesi

Ulusal ve uluslararası yarışmalardan ödüllerle dönen başarılı piyanist Can Bağdar Bilen 25 Aralık akşamı Rahmaninov prelüdlerden iki örnek, Lizt’in bir baladı ve tanınmış Si Minör Piyano Sonatı’nı seslendirecek.

 
Mozarthaus yılbaşı konserleri

Mozarthaus 2020 yılını üç farklı konserle kutluyor. Yılbaşı konserlerinin ilkinde Seda Baykara ve Günay Tuzkaya 27 Aralık akşamı Mozarthaus’a konuk olacak. Sanatçılar dizi ve film müziklerinin yanı sıra popüler ezgilerin özgün düzenlemelerine yer verecekleri keyifli bir programla müzikseverlerle buluşacak.

 
Romantik aryalar ve müzikaller

Mozarthaus yılbaşı konserleri serisinin ikinci konserinde soprano Demet Gürhan ve piyanist Güler Demirova Györffy, en sevilen romantik aryalarının yanı sıra ünlü müzikallerin özgün düzenlemelerine de yer verecekleri özel bir programla 28 Aralık akşamı sanatseverlerle buluşacak.

 
Confuoco Quintet

Mozarthaus 2020 yılını kutlayacağı konserlerin sonuncusunu Confuoco Quintet’le gerçekleştiriyor. Keman, viyola, viyolonsel, bandoneon ve piyanodan oluşan beşli, sevilen tango ve valslerin özgün düzenlemelerine yer verecekleri özel bir programla 29 Aralık’ta saat 18:30’da dinleyicilerle buluşacak.


Konserler hakkında detaylı bilgi: www.mozart-haus.com

 

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0216 325 27 13 | F: 0216 326 39 20