HABER

Geleneksel İngiliz teknolojisi

04.12.2019


Paylaş:

1972 yılında Mo Iqbal tarafından kurulan Monitor Audio, İngiltere'nin Cambridge yakınlarındaki Teversham'da üstün kaliteli hoparlörler üretmek üzere çalışmalarına başladı. 1976'da Essex'teki fabrikasına taşınan şirket, tasarladığı hoparlörlerin odyofiller tarafından büyük ilgi görmeye başlamasıyla 2000 yılından beri şu an bulunduğu Rayleigh'deki tesisinde hizmet vermeye devam ediyor. 

 

Ürettiği üstün teknolojilerle dünya Hi-Fi piyasasının dikkatlerini üzerine toplayan Monitor Audio, C-CAM sürücüsü, DCF (Dinamik Bağlantı Filtresi), Altın Dome Tweeer'ı, Hive II Port'u, RDT II gibi sert diyafram teknolojileri, Japon origami sanatından etkilenerek tasarladığı RST sert yüzey teknolojileriyle ses dünyasına pek çok yenilikler sunarak Hi-Fi hoparlör üretimindeki küresel uzmanlığını perçinledi. 

 

40 yılı aşkın süredir uzman seviyesindeki müzikseverlere daha doğal sesi sunabilmek için çalışmalarına devam eden marka, oldukça zor olan metal şekillendirme konusunda rakiplerinden sıyrılarak açık ara öne çıktı. Sürekli gelişen portföyünde her seviyeden dinleyici için hoparlör bulunan Monitor Audio, Platinum II, Gold, Silver, Bronze, Studio, Apex, Radius, Mass, SoundFrame serileri, iç-dış mekan seslendirmede sunduğu özel ses kurulumları ve Soundbar'larıyla her zevke ve bütçeye hizmet eden, yüksek kaliteli bir hoparlör markasının gücünü göstermeye devam ediyor. 

 

Ülkemize Art of Sound tarafından ithal edilen Monitor Audio hoparlörleri, Art of Sound'un İstanbul Anadolu yakasında siz bu satırları okurken açılmış olacak olan yeni mağazasında odyofillerle buluşacak. Markanın müdavimleri ve henüz Monitor Audio ile tanışmamış olan müzikseverler aynı zamanda Art of Sound'un Türkiye Genel Distribütörü olduğu Atlas Cable, Atoll, AudioNet, Dual, Roksan, Stirling markalarının ürün gamlarını da test etme imkanına sahip olacak. 

 

Yeni bir hoparlör almadan önce Monitor Audio hoparlörlerini mutlaka dinleyin!


 

https://artofsound.com.tr

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0216 325 27 13 | F: 0216 326 39 20