HABER

Respighi'nin piyano konçertosuna Türkiye prömiyeri bu akşam!

22.12.2019


Paylaş:

Onur Tahmaz yönetimindeki Boğaziçi Filarmoni Orkestrası bu akşam Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenecek yılbaşı konserinde bir Türkiye prömiyerine imza atacak olmanın heyecanını yaşıyor. Orkestra konserde, Roma Çamları, Roma Festivalleri, Roma Bayramları gibi Türkiye’de de sıkça seslendirilip sevilen eserlerin İtalyan bestecisi Ottorino Respighi’nin (1879-1936) 1933 yılında yani ölümüne yakın bir tarihte bestelediği Concerto in modo misolidio (Miksolidyen Mod’da Konçerto) adlı piyano konçertosunu, solist piyanist Tutu Aydınoğlu ile birlikte Türkiye’de ilk kez seslendirecek.  

So CHIC sponsorluğunda düzenlenecek konserin diğer solisti, Türkiye’yi bugüne kadar birçok uluslararası yarışmada başarıyla temsil etmiş piyanist Tarık Kaan Alkan. 13 yaşındaki genç piyanistimiz Alkan konserde Felix Mendelssohn-Bartholdy’nin 1. Piyano Konçertosunu solist olarak seslendirecek.

40-150 TL arasında değişen bilet kategorilerine sahip konserin 40, 65 ve 90 TL’lik biletleri tükenmiş görünüyor. 125 ve 150 TL’lik biletler ise konser saatine kadar Biletino’dan temin edilebilir.  

Bugüne kadar üstlendiği tüm projelerde üstün piyanistliğini sergilemiş, “Bir Millet İki Devlet” gibi birçok uluslararası projeye imza atmış bulunan seçkin piyanist Doç. Dr. Tutu Aydınoğlu bu kez kendisi için de yeni bir eseri bu akşam ilk kez seslendirecek olmanın heyecanını yaşıyor.

Ottorino Respighi’nin “Concerto in modo misolidio” adlı eserinin dünya prömiyeri New York Filarmoni Orkestrası ile Carniege Hall’da yapılmıştı.

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0216 325 27 13 | F: 0216 326 39 20