HABER

Sesini duyurmak isteyen şancılar için büyük bir fırsat!

23.12.2019


Paylaş:

22-25 Ocak 2020 tarihlerinde İstanbul’da ilk kez düzenlencek olan Grandi Voci Uluslararası İstanbul Şan Yarışması, yaş sınırı olmaksızın, tüm milliyetlerden, tüm şarkıcılara açık olarak düzenleniyor. Yarışmanın jürisi; bas Ingo Kolonerics, İstanbul Devlet Opera ve Balesi Müdürü bas Suat Arıkan, İtalyan şef Stefano Seghedoni, Kanadalı şef Patrick Murray, BJM Management ajansının yöneticisi menajer Marco Jezzi Bernardi ve opera efsanesi soprano Grace Bumbry’den oluşuyor.

Salzburg Oper im Berg Festivali (Avusturya), Opernfestspiele Schloss Amerang (Almanya) ve Skive Opera Festivali (Danimarka)'nin kurucusu olan opera sanatçısı bas Ingo Kolonerics tarafından Salzburg’da 2008 yılında başlatılan Grandi Voci Uluslararası Şan Yarışması üçüncü gelen yarışmacıya 1.500 Euro tutarında para ödülü vermenin yanı sıra ikinci yarışmacıya 2.500 Euro'luk ve üçüncü yarışmacıya da 5.000 Euro'luk angajman ödülleri sunuyor.


Ingo Kolonerics

Kadıköy, Çiftehavuzlar'da bulunan Büyük Klüp'ün ev sahipliği yapacağı yarışmanın hemen bitiminde 25-28 Ocak 2020 tarihlerinde ise efsanevi Amerikalı soprano Grace Bumbry merakla beklenen bir masterclass düzenleyecek.


Grace Bumbry

Bugüne kadar, Verdi’nin 2013 yılındaki 200. Doğum Yıldönümü Galasında sahneye çıkan Grace Bumbry’nin yanı sıra Ruggiero Raimondi ve Patricia Wise gibi opera yıldızlarını da sahnesinde ağırlayan Oper im Berg Festivali her yıl Salzburg'un 1622 yılından kalma tarihi sahnesi Mozartaula'da düzenleniyor. Nerdeyse 400 yıllık geçmişe sahip bu önemli oditoryumda W. A. Mozart ve kemancı babası Leopold Mozart 250 yıl önce konser vermiş, hatta büyük besteci ilk operasını Salzburg’un tarihi merkezinin tam ortasında bulunan bu oditoryumun önünde icra etmiş.

Derece alan şancıları bugüne kadar Viyana Devlet Operası, Teatro alla Scala, New York Metropolitan Operası, Hamburg Devlet Operası, Verona Arenası ve Moskova Bolşoy gibi en önemli sahnelerde söyleme fırsatına sahip olan Grandi Voci Uluslararası İstanbul Şan Yarışmasına katılmak isteyen şancılar www.operimbergfestival.com adresindeki internet sayfası veya grandivoci@operimbergfestival.com e-posta adresi üzerinden organizasyon komitesiyle irtibat kurabilirler.

Yarışmaya başvuru süresi 3 Ocak 2020 tarihinde sona eriyor. Başvuru ücreti 100 Euro (1994 yılından sonra doğanlar için 25 Euro).


 

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0216 325 27 13 | F: 0216 326 39 20