Hi-Fi Cihaz

40 yıllık tecrübenin ürünü: Monitor Audio Gold ve Platinum Serisi

25.12.2019


Paylaş:

Ödüllü hoparlörler üretme konusundaki 40 yıllık deneyimini Gold ve Platinum II adlı serileriyle taçlandıran Monitor Audio, bu iki serisinde müzikseverlere ömür boyu keyifle müzik dinlemeyi vaat ediyor. 

 

Her biri birer mühendislik harikası olan Gold ve Platinum II serilerindeki hoparlörler, estetik ve dayanıklı yapıları, dengeli ve şeffaf sahneleriyle her müzik türünde oldukça başarılı performans sunuyor.

 

Müziğin ve müzisyenin kimyasının en küçük detaylarına dek hissedilmesine olanak sağlayan her iki serinin, hem raf hem de kule tipi hoparlörleri sundukları dinamizmle dikkat çekiyor. 
 


 

Monitor Audio Gold Serisi, Gold 100 adlı bir adet raf tipi, Gold 200 ve Gold 300 adlı iki ayrı kule tipi, Gold C250 adlı merkez, Gold FX adlı surround ve Gold W12 adlı bir adet subwoofer ve Gold 5.1 adlı ev sinema sisteminden; Monitor Audio Platinum II Serisi ise Platinum PL100 II adlı bir adet raf tipi, Platinum PL200 II, Platinum PL300 II ve Platinum PL500 II adlı üç ayrı kule tipi, Platinum PLC II, Platinum PLC350 II adlı iki ayrı merkez, Platinum PLW215 II adlı subwoofer, Platinum In-Wall II adlı duvar tipi ve Platinum PLIC II adlı tavan hoparlörlerinden oluşuyor. 
 

Hi-Fi dünyasında arayış içinde olanlara özel
  

Monitor Audio Gold Serisi'nin raf tipi hoparlörü Gold 100, yerleşim sorunu yaratmadan boyutundan büyük sesiyle küçük odaları doldurabiliyor, 2019-2020 EISA'da “Yılın Raf Tipi Hoparlörü” seçilen model aynı zamanda pek çok Hi-Fi dergisinden “Editörün Seçimi” ödülünü almış durumda... 


Serinin üç yollu kule tipi Gold 200 ve Gold 300 modelleri hem üstün dengeli sahnesi ve üstün bas perfomansları dikkat çekerken, Gold C250 adlı merkez hoparlörü serinin diğer ürünleriyle bir ev sinema sistemi kurulduğunda özellikle film müziklerinin detaylarında başarılı sonuçlar veriyor. Surround sesten keyif alanlara özel olarak dizayn edilen Gold FX adlı model markanın en kaliteli sürücüleri kullanılarak tasarlanmış... Rafine ve derin basları sevenlerin gözdesi olacak olan Gold W12 adlı subwoofer ise serinin Gold 5.1 olarak adlandırılan ev sinema sisteminin en güçlü elemanı olarak yerini alıyor. 


 

Monitor Audio Platinum Serisi'nin raf tipi hoparlörü PL100 II sunduğu berrak sesi ve tonal dengesiyle öne çıkarken, PL200 II ve PL300 II adlı kule tipi hoparlörleri dinleme esnasında gözden kaybolarak oluşturduğu sahne imajı, serinin PL500 II adlı en gelişmiş kule tipi hoparlörüyse tüm haşmetiyle Monitor Audio markasının gücünü her manada yansıtıyor. 

 

Ev sinema sistemine yeni bir boyut katan PLC150 II ve PLC350 II adlı merkez hoparlörleri, markanın en güçlü subwoofer'ı PLW215 II ise nefes kesici bir performansa sahip... 

 

İç mekanlarda çok daha özel ses akustiğine sahip olmak için dizayn edilen duvar ve tavan hoparlörleriyle müzik keyfini şekillendirmeyi amaçlayan Monitor Audio'nun Platinum Serisi sunduğu üstün kalitesiyle takdire şayan!

 

Kısa süre sonra Anadolu Yakası'nda

 

Monitor Audio, Gold ve Platinum Serisi'nde bulunan hoparlörler Hi-Fi dünyasında arayış içinde olan müzikseverin adeta hayallerini süslemek için tasarlanmış görünüyor.

 

Türkiye'ye Art of Sound tarafından ithal edilen Monitor Audio Gold ve Platinum Serisi ile markanın diğer hoparlörler serileri, Art of Sound'un İstanbul Anadolu yakasında kısa bir süre sonra açılacak olacak olan yeni mağazasında odyofillerle buluşmaya hazırlanıyor.

 

www.artofsound.com.tr

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0216 325 27 13 | F: 0216 326 39 20