HABER

BBDSO ile Barok'tan Klasiğe

03.01.2020


Paylaş:

Yeni yıl konseriyle izleyici rekoru kırarak büyük ilgi ve beğeni toplayan BBDSO, 9 Ocak 2020 akşamı gerçekleşecek konserinde, yaylı çalgıların eşsiz tınılarıyla Barok müziğin dünyadaki önemli temsilcilerinden blok flüt sanatçısı Maurice Steger’i şef ve solist olarak ağırlıyor.   
 
Müzik eğitimini aldığı Zürih’te yaşayan sanatçı, Barok müziğin aslına uygun olarak icrası konusunda tarihsel araştırmalar yapmış, Marcus Creed ve Reinhard Goebel’in özel rehberliğinde şeflik çalışmıştır. Steger dünyanın ünlü senfoni ve Barok orkestralarıyla şef ve solist olarak düzenli olarak konserler vermektedir.  
 
Konserin ilk yarısında Barok dönemin ünlü ve sıradışı yapıtlarından seçme eserlerinden oluşan bir program, şef ve solist Maurice Steger’in usta yorumuyla Bursalı sanatseverlerin beğenisine sunulacak. Konserin ikinci yarısında ise Wolfgang Amadeus Mozart’ın Haffner başlıklı 35 Numaralı Senfonisi seslendirilecek. Mozart, bu senfonisini Salzburg’lu zengin bir aileye ithaf etmiş ve eser ilk seslendirilişinden sonra büyük beğeni toplamıştır.    
 
Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası Konseri, Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa Filarmoni Derneği ve Uludağ Premium’un katkılarıyla 9 Ocak 2020 Perşembe akşamı saat 20:00’de Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek. 
 
Bilet satış 
Ahmet Vefik Paşa Tiyatrosu Bilet gişesi Kat: 3 (Mesai Saatleri içerisinde) 
Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi Gişesi, Merinos Parkı içi (Konser öncesi) 
 
Online bilet satış
www.biletinial.com  
 
 
www.bursasenfoni.gov.tr


BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0216 325 27 13 | F: 0216 326 39 20