HABER

ÇDSO ve ÇFD Elazığ'a yardım eli uzatıyor

05.02.2020


Paylaş:

Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası (ÇDSO) ve Çukurova Filarmoni Derneği (ÇFD), 15 Şubat 2020 Cumartesi akşamı, Adana Büyükşehir Belediyesi Konser Salonu’nda, çok sayıda can ve mal kaybına neden olan deprem felaketinin ardından depremzede vatandaşların yaralarının sarılmasına destek olmak amacıyla Elazığ Kültür, Tanıtma ve Yardımlaşma Derneği aracılığıyla konserin tüm geliri depremzede vatandaşlara ulaştırılmak üzere bir yardım konseri düzenliyor.
 
“Elazığ Harput Senfonisi” başlığı altında Elazığ türkülerinin senfoni orkestrası ve koro eşliğinde seslendirileceği konseri orkestra şefi ve orkestra düzenlemelerini yapan Bujor Hoinic yönetecek. Konserde Türkiye’nin önde gelen opera sanatçılarından Feryal Türkoğlu, Zeynep Halvaşi, Barış Yanç ve Mehmet Yılmaz solist olarak görev alacak.
 
Tüm orkestra üyeleri, şef ve solistlerin gönüllü olarak yer alacakları konserin geliri Elazığ’da yardıma ve desteğe ihtiyacı olan depremzede vatandaşlarımıza gönderilecek. Konserin biletleri "biletinial" internet sitesinden edinilebilir.

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0216 325 27 13 | F: 0216 326 39 20