HABER

Aman meşhur virtüozumuzu kızdırmayalım!

08.02.2020


Paylaş:

Ülkemizin siyaset alanında görmeye maalesef alıştı(rıldı)ğımız çirkin bir davranış örneğine şu son günlerde klasik müzik camiamızda da rastladım. Kulağıma gelen bilgilere göre, genç bir virtüozumuz ülkemizin en önemli şeflerinden biriyle son dönemde farklı projelerin içinde yer aldığı gerekçesiyle, bu gencimizi yurtdışı eğitiminde destekleyen sivil toplum kuruluşunun yöneticisi tarafından sosyal medyada ‘görmezden geliniyor’ yani gencimizin konser haberleri paylaşımları ‘beğenilmiyor’.

Sebep? Çünkü ünlü bir virtüozumuz bu şefle kavgalı. Eee bu kavganın bu sivil toplum kuruluşu yöneticisiyle ne ilgisi var? E çünkü ünlü virtüozumuz bu sivil toplum kuruluşunun danışma kurulunda yer alıyor! Söz konusu yönetici muhtemelen şöyle düşünüyor: Genç virtüozumuzun şefimizle yaptığı işleri sosyal medyada 'beğendiğimi' sivil toplum kuruluşumuzun danışma kurulunda bulunan ünlü virtüozumuz görür de maazallah kızar köpürür, kuruluşumuzdan desteğini çekmeye kalkar!.. Öyle bir durumda halimiz nicolur!  İyisi mi ben yıllardır destek verdiğimiz bu parlak genç virtüozumuzu bu aralar ‘görmezden geleyim’, yurtdışında yaptığı başarılı işleri ‘beğenmeyeyim’ ki kaybetmekten ödümün koptuğu virtüozumuz bana hiddetlenmesin, bizden desteğini çekmesin!

Bunlar kulağıma gelenlerden benim çıkarsadığım sonuç. Tarafları iyi tanıdığım için açıklama getirilmeyen davranışların arkasındaki sebepleri görmem çok zor olmuyor. Görüyorsunuz ne günlere kaldık sevgili sanat severler... Bir ülkenin siyasetinde ne yaşanıyorsa sanatında da o yaşanıyor. Siyaset toplumun kültürünün aynası…

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0532 343 9328 | F: 0216 326 39 20