ETKİNLİKLER

Hafta Sonu Klasikleri - I Canto In Flow

06

Haziran 2020

HOLLANDA SAKSOFON SEKİZLİSİ
David Cristóbal Litago, soprano saksofon
Lisa Wyss, soprano saksofon
Dineke Nauta, alto saksofon
Tom Sanderman, alto saksofon
Nina van Helvert, tenor saksofon
Jenita Veurink, tenor saksofon
Juan Manuel Dominguez, bariton saksofon
Marijke Schröer, bariton saksofon

DAPHNE KOKEN, yogini  


KONSER PROGRAMI  

Simeon ten Holt Canto Ostinato

Arasız 60’ sürer.  


KONSERDEN SONRA **  
13:00-14.00 | 14.30-15.30 Feriye
“Ek Biç Ye İç” çocuklar için tohum topu ve kendi kendini sulayan saksı yapma atölyesi  

* Türkçe  
** Atölye kapasitesi sınırlı olduğundan, katılım için 4 Mayıs Pazartesi gününden itibaren muzik.iksv.org web sitesindeki yan etkinlikler sayfasından rezervasyon yapılması gerekmektedir.
Katılımcıların yanlarında 0,5 litrelik pet su şişesi getirmeleri gerekmektedir.  


Sizi ailece Boğaz’ın kıyısında, İstanbul’un en güzel manzaralarından birinin karşısında, asırlık çınarlar altında müziğin hareketle bütünleşeceği büyüleyici bir sabaha davet ediyoruz.  

Holt’un şaşırtıcı, dalgalar halinde hem yinelemeli hem değişken müziği eşliğinde gerilim ile gevşeme, devamlılık ile akış, hareket ile ses arasındaki oyuncu etkileşim sizi rahatlatırken ruhunuzun beslendiğini hissedeceksiniz – üstelik arzu ederseniz çimlere uzanarak, arzu ederseniz de yoga yaparak! Hollandalı usta yogini Daphne Koken ile her düzeyden yogasever müzik deneyimlerine farklı bir boyut ekleyebilecekler.  

“Canto in Flow”, Hollanda Saksofon Sekizlisi’nin aynı zamanda yogini olan üyesi Lisa Wyss’in hayalinden doğmuş benzersiz bir çok boyutlu proje. Standart saksofon dörtlüsünün ötesine geçmek amacıyla bir araya gelen sekiz saksofoncu tarafından 2014 yılında kurulan topluluk, sopranino’dan bas’a uzanan çalgı yelpazesiyle oda müziğinden senfonilere kadar farklı türde eserlerin özel düzenlemelerini seslendirdiği gibi çağdaş bestecilerle de işbirliği yapıyor. Çeşitli festivallere konuk olan Hollanda Saksofon Sekizlisi’nin Canto Ostinato’yu kaydettiği ilk albümü eleştirmenlerin övgülerini kazandı.  

Beethoven’ın Aydınlık Dünyası’na adadığımız festivalde bu konserle büyük bestecinin doğa sevgisini kutlarken, insan ile doğanın uyumlu birlikteliğine olan inancına tüm kalbimizle katılıyoruz!  

* Mekan kapasitesi sınırlı olduğundan katılım için 4 Mayıs 2020 gününden itibaren muzik.iksv.org web sitesindeki konser sayfasından rezervasyon yapılması gereklidir.
* Konserde oturma düzeni yoktur; kısıtlı sayıda minder ve şezlong mevcuttur. İsteyenler kendi portatif sandalyelerini veya minderlerini getirebilirler.
* Yoga İngilizce olacaktır.
* Yoga yapmak isteyenler için soyunma odası mevcuttur; yoga matı olmayanlar için kısıtlı sayıda mat mevcuttur.
 
6 Haziran Cumartesi 11:00
Feriye

YORUMLAR


Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0216 325 27 13 | F: 0216 326 39 20