ETKİNLİKLER

Yarının Kadın Yıldızları: Genç Kadın Müzisyenler Destek Fonu

10

Haziran 2020

Konuk sanatçı AYŞEGÜL SARICA piyano

Desteğe hak kazanan müzisyenler ve konser programı seçici kurul kararını takiben 13 Nisan 2020 Pazartesi günü açıklanacaktır.

KONSERE DOĞRU * 
18.30-19.30 Balo Salonu
Melis Alphan moderatörlüğünde İrem Çapar ve Ece Çiftçi’nin kişisel başarı hikâyeleri

* Türkçe

Yarının kadın yıldızlarını bugünden keşfedenlerden olmak için sizleri bu konsere mutlaka bekliyoruz! Üstün yetenekli gençlerimizin uluslararası alanda kariyerlerini ilerletmelerine yardımcı olmak amacıyla başlattığımız, sizlerin katkıları ve TSKB’nin desteğiyle daha ilk yıllarında pek çok başarılı gencimize ulaştığımız bu projeye hız kesmeden devam ediyoruz.

İlk iki yılında toplam 28 genç kadın müzisyenimizin yurtdışında eğitimlerine, yarışmalara ve orkestra seçmelerine katılmalarına veya iyi bir çalgıya sahip olmalarına katkıda bulunarak yıldızlarının giderek parlamasını gururla izledik. Şimdi içlerinden bazıları dünyanın en iyi okullarında okuyor, bazıları önemli orkestralarda çalıyor, hatta bazıları ilk albümlerini yayımladı. Her birinin ismini gelecekte daha da çok duyacağız ve başarılarını her zaman coşkuyla alkışlayacağız.

Bu coşku ve umut dolu projenin seçici kurulu, İstanbul Kültür Sanat Vakfı Genel Müdür Yardımcısı Dr. Yeşim Gürer Oymak başkanlığında Ufuk & Bahar Dördüncü, Cem Mansur, Hakan Şensoy ve İris Şentürker’den oluşuyor. Seçici kurulun desteğe değer bulduğu adaylar, fonda toplanan tüm tutardan ihtiyaç kapsamları gözetilerek destek aldıkları gibi Yarının Kadın Yıldızları konserinde de bizlerle birlikte olacaklar.

Yarının Kadın Yıldızları projesinin üçüncüsünde kanaat önderimiz olarak piyanist Ayşegül Sarıca da sahnede konuğumuz olacak. Farklı alanlarda kazandıkları başarılarla ilham kaynağı olan genç kadınlarımızın da bize katılacağı gecede geleceğimizi aydınlatacak genç kadın müzisyenlerimizi gelin birlikte alkışlayalım!

10 Haziran Çarşamba 20:00    
Süreyya Operası

YORUMLAR


Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0216 325 27 13 | F: 0216 326 39 20