ETKİNLİKLER

Hafta Sonu Klasikleri - II

20

Haziran 2020

MİAM PERKÜSYON TOPLULUĞU
Amy Salsgiver direktör 
İrem Dinçer
Mohamad Fadel
Yunus Belgin
Ayberk Garagon
 
Gökçe GÖKNEL vokal 
Utku GÜRLER trompet


KONSER PROGRAMI

Caz, Latin ve dünya müziklerinden renkli bir seçki

Arasız 60’ sürer. 

KONSERDEN SONRA ** 
12.30-13.30 Yıldız Parkı 
“Kendin Yap Kendin Çal” çocuklar için artık materyallerden çalgı yapım atölyesi

* Türkçe

* Atölye kapasitesi sınırlı olduğundan, katılım için 4 Mayıs Pazartesi gününden itibaren muzik.iksv.org web sitesindeki yan etkinlikler sayfasından rezervasyon yapılması gerekmektedir.

Doğa Tanrısı Pan’ın bir zamanlar flütünü çalarak gezindiği yeşilliklerde canlı, renkli müziklerle hafta sonuna ailecek neşeli bir başlangıç yapıyoruz.

En yaşlısı 400 yıllık, 120’den fazla ağaç ve çalı türü barındıran Yıldız Parkı, İstanbul’un içindeki en büyük koru alanı. Kanuni Sultan Süleyman dönemi kayıtlarında ismi geçen koru, Lale Devri’nin masalsı eğlencelerinin düzenlendiği yer olarak da tarihte yerini almış. Korunun içindeki köşklerin restorasyonunda, Büyükada Tarihi İskelesi’nde olduğu gibi yine Çelik Gülersoy’un imzası var.

Yıldız Parkı’nda bizleri buluşturacak MİAM Perküsyon Topluluğu 2011 yılında Amy Salsgiver tarafından kuruldu. İstanbul Teknik Üniversitesi Müzik İleri Araştırmalar Merkezi öğrencileri, mezunları ve çağdaş müzikle ilgilenen diğer perküsyonculardan oluşan topluluk, sa.ne.na ile düzenli işbirliği yaptığı gibi yakın zamanda uluslararası üne sahip Hollandalı Slagwerk den Haag ile de bir proje gerçekleştirdi. MİAM Perküsyon Topluluğu, Steve Reich ile Edward Varese’nin eserlerini Türkiye’de ilk kez seslendirdi. Bu konserin vokalisti Gökçe Göknel, MİAM Doğaçlama Topluluğu, MİAM Perküsyon, Tres İstanbul ve İstanbul Soundpainting Orkestrası üyesi. Ayrıca bugüne kadar kendi caz projesi ve For Ensemble Band ile çeşitli festivallere konuk oldu. Trompetçi Utku Gürler de MİAM Doğaçlama Topluluğu üyesi ve MİAM Perküsyon ile düzenli işbirliği içinde.

Dünyanın dört bir yanından renkli müziklerin yanı sıra Carlos Stassi ve Amy Salsgiver’ın oyuncu eserleri, İstanbullulara Yıldız Parkı’nda mükemmel bir Cumartesi sabahı vadediyor.

* Konserde oturma düzeni yoktur; kısıtlı sayıda minder mevcuttur. İsteyenler kendi portatif sandalyelerini veya minderlerini getirebilirler.

20 Haziran Cumartesi 11:00    
Yıldız Parkı

YORUMLAR


Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0216 325 27 13 | F: 0216 326 39 20